PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Twój Klient czeka tylko 5 minut. Aplikacja pomoże Ci sprzedawać i wynajmować

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę SkyConcept
  • 02 cze 2017 08:10

Twój Klient czeka tylko 5 minut. Aplikacja pomoże Ci sprzedawać i wynajmować

Ponad 40% klientów nawiązuje współpracę z firmą, która odpowie na zapytanie jako pierwsza, a osoby z którymi nawiązano kontakt w ciągu 5 minut od złożenia zapytania 9 razy częściej pozostają klientem docelowym firmy - wynika z raportu InsideSales. Formuła sprzedaży na rynku nieruchomości na przestrzeni ostatnich 10 lat uległa znacznej zmianie. Digitalizacja i postępujący dostęp do informacji sprawiły, że większość transakcji zaczyna się w Internecie. Z jednej strony otwiera to szerokie możliwości pozyskiwania klientów, z drugiej zaś, za tą zmianą idzie niebezpieczeństwo dla firm, które nie nauczą się odpowiadać na potrzeby klientów szybko i trafnie.

REKLAMA

Nowe standardy sprzedaży tworzą nieocenioną przewagę biznesową, ale jednocześnie, na takiej fali mogą utrzymać się tylko ci, którzy szybko odpowiadają na potrzeby klienta, i co ważniejsze - wyprzedzają w tym kontakcie konkurencję. Ogromna liczba przetwarzanych codziennie danych wymaga jednak skutecznego zarządzania. Dlatego, na trudnym rynku nieruchomości poradzą sobie firmy, które z dostępnych informacji będą umiały uczynić swój atut.

+300% zainteresowania systemami CRM dla nieruchomości

Wskaźniki wyszukiwania nowoczesnych systemów do automatyzacji procesów najmu i sprzedaży mówią same za siebie. W świecie, gdzie informacja jest wartością, a czas to dla klienta często kryterium ważniejsze niż cena, agencje i deweloperzy dostrzegli potencjał systemów informatycznych, które na przestrzeni ostatnich kilku lat same w sobie również przeszły rewolucję. Trzysta procent - bo o tyle wzrosło zainteresowanie systemami CRM dla rynku nieruchomości na świecie w przeciągu 5 minionych lat - to liczba świadcząca o rosnącej potrzebie wsparcia w zarządzaniu danymi obsługiwanymi każdego dnia przez brokerów i deweloperów. Powierzchnie do wynajęcia, portfolio nieruchomości, transakcje, umowy najmu, prowadzeni klienci, historia współpracy, dostępność lokali - ilość danych jest ogromna i wymaga rozsądnego zarządzania.

"Możliwość przewidywania potrzeb potencjalnych najemców i praca w oparciu o cykle najmu to cecha charakteryzująca funkcjonowanie na rynku nieruchomości. Czy można to nazwać zaletą branży? W dużej mierze tak, jednak jest to korzystne tylko dla firm, które potrafią efektywnie gromadzić i przetwarzać informacje np. o kończących się umowach najmu" - Tomasz Ogrodzki, CEO w re+ CRM.

W przyszłości należy spodziewać się rosnącej przepaści między tymi, którzy adaptują się do oczekiwań rynku poprzez wdrażanie "sprytnych" narzędzi a tymi, którzy pozostają przy tradycyjnych formach organizacji danych np. w arkuszach kalkulacyjnych. Taki trend będzie skutkować pogłębianiem się naturalnego podziału na firmy dyktujące szybkie tempo odpowiadające potrzebom klientów (jeden dzień oczekiwania na ofertę to wieczność!), i te, które pozostają z tyłu wyścigu. Tej pierwszej grupie przewagę dają możliwości "inteligentnego" doboru trafnych ofert do konkretnych zapytań klientów czy automatycznego generowania prezentacji sprzedażowych. Takie rozwiązania stosowane w nowoczesnych systemach CRM pozwalają odpowiadać na zapytania nie tylko najtrafniej, ale także najszybciej.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA