PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tysiące metrów wynajęte

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 wrz 2016 10:51

Tysiące metrów wynajęte Park Postępu

Immofinanz, jeden z kluczowych graczy na stołecznym rynku nieruchomości biurowych wynajął kolejne 10 tys. mkw. w swoich budynkach. Większość kontraktów została sfinalizowana w na przełomie drugiego i trzeciego kwartału i dotyczy jedenastu biurowców znajdujących się w portfelu inwestora.

REKLAMA

55 proc. z tej sumy to umowy z nowymi klientami lub aktualnymi, którzy zdecydowali się na dodatkowe powierzchnie, a pozostała część to tzw. przedłużenia bieżących najmów. Od początku roku kalendarzowego Immofinanz ogłosił już podpisanie umów w sektorze biurowym w Warszawie na łącznie 36 tys. mkw.

Spośród wszystkich dziewiętnastu umów najmu podpisanych w ostatnich miesiącach, na szczególne wyróżnienie zasługują dwie dotyczące nowych najemców w portfelu Immofinanz. Są nimi tak znane światowe marki jak Neckermann Podróże (900 mkw.) – jedno z największych biur turystycznych oraz Osram – czołowy producent oświetlenia. Klienci ci zdecydowali się na powierzchnie w budynku położonym przy Alejach Jerozolimskich, Equator 1.

- Pomimo rosnącej oferty biurowej na stołecznym rynku związanej z oddawaniem do użytku nowych powierzchni, my nadal utrzymujemy wysokie tempo podpisywania umów dla naszego portfela. Co więcej, osiągnięte w tym roku przez nas wyniki przewyższają te, bardzo dobre, uzyskane w roku poprzednim - podsumowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations, Immofinanz. 

W gronie aktualnych najemców Immofinanz, którzy dzięki swojej ekspansji zgłosili potrzebę wynajęcia dodatkowej powierzchni biurowej znaleźli się m.in. specjalizujący się w produkcji baterii, latarek, akumulatorków i ładowarek – Energizer, który podpisał umowę na ponad 800 mkw. w jednym z czterech budynków tworzących kompleks biurowy Park Postępu oraz 7N – agencja konsultingowa zajmująca się kontraktowaniem konsultantów na projekty IT, która w położonym bezpośrednio przy stacji metra Wilanowska IO-1 wynajęła dodatkowe 900 mkw.

Prawie wszystkie z podpisanych przez Immofinanz umów stanowiących przedłużenia bieżących najmów dotyczą klientów w Empark Mokotów Business Park. Grono tych, którzy podjęli taką decyzję obejmuje m.in. Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie (ponad 1 800 mkw.) oraz producenta artykułów biurowych i nowoczesnych rozwiązań dla biur - Esselte Polska (ponad 1 200 mkw.).

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA