PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tysiące metrów wynajęte

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 wrz 2016 10:51

Tysiące metrów wynajęte Park Postępu

Immofinanz, jeden z kluczowych graczy na stołecznym rynku nieruchomości biurowych wynajął kolejne 10 tys. mkw. w swoich budynkach. Większość kontraktów została sfinalizowana w na przełomie drugiego i trzeciego kwartału i dotyczy jedenastu biurowców znajdujących się w portfelu inwestora.

REKLAMA

55 proc. z tej sumy to umowy z nowymi klientami lub aktualnymi, którzy zdecydowali się na dodatkowe powierzchnie, a pozostała część to tzw. przedłużenia bieżących najmów. Od początku roku kalendarzowego Immofinanz ogłosił już podpisanie umów w sektorze biurowym w Warszawie na łącznie 36 tys. mkw.

Spośród wszystkich dziewiętnastu umów najmu podpisanych w ostatnich miesiącach, na szczególne wyróżnienie zasługują dwie dotyczące nowych najemców w portfelu Immofinanz. Są nimi tak znane światowe marki jak Neckermann Podróże (900 mkw.) – jedno z największych biur turystycznych oraz Osram – czołowy producent oświetlenia. Klienci ci zdecydowali się na powierzchnie w budynku położonym przy Alejach Jerozolimskich, Equator 1.

- Pomimo rosnącej oferty biurowej na stołecznym rynku związanej z oddawaniem do użytku nowych powierzchni, my nadal utrzymujemy wysokie tempo podpisywania umów dla naszego portfela. Co więcej, osiągnięte w tym roku przez nas wyniki przewyższają te, bardzo dobre, uzyskane w roku poprzednim - podsumowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations, Immofinanz. 

W gronie aktualnych najemców Immofinanz, którzy dzięki swojej ekspansji zgłosili potrzebę wynajęcia dodatkowej powierzchni biurowej znaleźli się m.in. specjalizujący się w produkcji baterii, latarek, akumulatorków i ładowarek – Energizer, który podpisał umowę na ponad 800 mkw. w jednym z czterech budynków tworzących kompleks biurowy Park Postępu oraz 7N – agencja konsultingowa zajmująca się kontraktowaniem konsultantów na projekty IT, która w położonym bezpośrednio przy stacji metra Wilanowska IO-1 wynajęła dodatkowe 900 mkw.

Prawie wszystkie z podpisanych przez Immofinanz umów stanowiących przedłużenia bieżących najmów dotyczą klientów w Empark Mokotów Business Park. Grono tych, którzy podjęli taką decyzję obejmuje m.in. Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie (ponad 1 800 mkw.) oraz producenta artykułów biurowych i nowoczesnych rozwiązań dla biur - Esselte Polska (ponad 1 200 mkw.).

 

 

 

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA