PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unibep rośnie pomimo kryzysu. Rok 2013 będzie rekordowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 gru 2012 13:55

Unibep rośnie pomimo kryzysu. Rok 2013 będzie rekordowy

W pierwszych III kwartałach br. Unibep zwiększył swój zysk netto o 27 proc. (do 13 mln PLN) w stosunku do analogicznego okresu w 2011 roku. Za sukcesem firmy stoi m.in. działalność w innych krajach Europy. Tylko w III kwartale br. sprzedaż Unibepu poza granicami kraju stanowiła 1/4 całkowitej sprzedaży.

REKLAMA

Największy udział w sprzedaży miało budownictwo kubaturowe (68 proc.) oraz działalność deweloperska (13 proc.). W tym roku Unibep podpisał umowę na wybudowanie dwóch ostatnich etapów osiedla Zielony Żoliborz o wartości około 111 milionów złotych.

W bieżącym roku Unibep zawarł również wiele znaczących kontraktów na rynkach zagranicznych m.in. na realizację: Zakładu Paneli Ściennych w Kirowie w Rosji (ok. 71 mln PLN netto) oraz projektu biurowego w Moskwie (ok. 62 mln PLN netto) czy apartamentów z centrum sanatoryjno - konferencyjnym „Akwatoria Awatel" pod Moskwą (ok. 87 mln PLN netto). Spółka podpisała też umowy na realizację mieszkań w technologii modułowej w Norwegii: w Oslo (ok. 27 mln PLN netto) i Trondheim (ok. 35 mln PLN netto i ok. 17,5 mln PLN netto).

- Jestem dumny z faktu, że Unibep stał się znaczącą międzynarodową organizacją budowlaną. Działamy jako generalny wykonawca m.in. w Rosji, Norwegii czy Białorusi. Dotychczasowe osiągnięcia Unibepu na tych rynkach budują naszą renomę. Partnerzy doceniają umiejętności naszych kadr, jakość produktów oraz fakt, że skutecznie odnajdujemy się w miejscowych realiach prawnych. Inwestorzy są usatysfakcjonowani naszymi dokonaniami, chcą z nami dalej pracować i polecają Unibep innym klientom. Jest to nasz gigantyczny sukces i olbrzymia szansa na przyszłość. - mówi Jan Mikołuszko, Prezes Zarządu Unibep SA.

Zwiększenie eksportu to jeden ze sposobów zarządu Unibepu na wzmocnienie i rozwój firmy w czasie spowolnienia, jakie dotyka obecnie krajowe budownictwo. Firma poszukuje także nowych, często egzotycznych rynków zbytu np. w Afryce, gdzie chciałaby realizować hotele modułowe.

- Z dumą mogę pochwalić się dobrym i bardzo dobrym portfelem zleceń zarówno w kraju jak i na rynkach zagranicznych. Już teraz wartość wszystkich projektów, które będziemy realizować w przyszłym roku przekracza 950 mln zł, dlatego też z optymizmem wchodzimy w 2013 rok. - mówi Jan Mikołuszko, prezes zarządu Unibep SA.

Najwięcej zleceń pochodzi z rynków eksportowych. W przyszłym roku spółka spodziewa się rekordowej sprzedaży z podpisanych już kontraktów na rynkach rosyjskim i białoruskim. Grupa będzie realizować również kolejne mieszkania modułowe w Norwegii. Unibep ma również zamiar zwiększyć swoją sprzedaż w branży drogowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA