PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unibep wchodzi na nowe rynki

  • Autor: Puls Biznesu
  • 09 maj 2014 08:52

Rosja, Białoruś, Niemcy, Norwegia i wkrótce Szwecja to kierunki, gdzie Unibep zamierza lokalizować swoją działalność. Kilka dni temu spółka podpisała największy w historii zagraniczny kontrakt. Za ok. 140 mln zł ma wybudować kompleks apartamentowy w Tiumeni na Syberii - podaje Puls Biznesu.

REKLAMA

W najbliższych tygodniach ma być podpisany kontrakt w Petersburgu. Rosyjskie projekty, w odróżnieniu od poprzednich na rynkach wschodnich, nie będą wspomagane przez rządowe gwarancje KUKE i kredyty BGK, co zwiekszać może ryzyko tych realizacji.

Unibep zdobył teżostatnio na zagranicznych rynkach zlecenie na Białorusi (8 mln EUR), w Norwegii (32 mln zł) oraz drugi w historii kontrakt w Niemczech (8 mln EUR). Jak przyznaje w rozmowie z PB, Jan Mikołuszko, prezes Unibepu, firma pacuje nad wejściem do Szwecji.

Portfel zamówień Unibepu na 2014 rok to około 1,1 mld zł, z czego z rynków zagranicznych ma pochodzić około 30 proc. Udział ten może wzrosnąć do 40 proc. - informuje Puls Biznesu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA