PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unidevelopment ma kolejny projekt biurowy w portfolio - Wola House

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 gru 2011 16:53

Unidevelopment ma kolejny projekt biurowy w portfolio - Wola House

Unidevelopment wybuduje w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia biurowiec Wola House. 16 grudnia firma podpisała umowę przedwstępną, warunkową w sprawie zakupu spółki SPV, powołanej w celu realizacji obiektu. Inwestycja na warszawskiej Woli posiada już prawomocne pozwolenie na budowę.

REKLAMA

Umowa warunkowa z wyłącznością na zakup przez Unidevelopment spółki SPV obowiązuje do 30.03.2012 i może być przedłużona o kolejne dwa miesiące. Zgodnie z podpisanym aktem notarialnym realizacja transakcji sprzedaży jest uzależniona od uzyskania przez Unidevelopment określonego w umowie przedwstępnej procentu komercjalizacji budynku. W najbliższym czasie firma rozpocznie pozyskiwanie najemców. Unidevelopment dokona zakupu, jeżeli budynek spotka się z odpowiednim zainteresowaniem potencjalnych partnerów spółki. W innym przypadku może odstąpić od transakcji.

- W przypadku nowych umów z obszaru nieruchomości biurowych bardzo dużą uwagę przykładamy do bezpieczeństwa ewentualnych inwestycji. Jest to nasz sposób na rozwój działalności w czasie, gdy sytuacja na rynkach finansowych jest bardzo dynamiczna. Chcemy mieć jak największą pewność, że każde realizowane przez nas przedsięwzięcie spotka się z odpowiednim zainteresowaniem. Jesteśmy gotowi zrealizować budynek biurowy przy Al. Prymasa Tysiąclecia dla najemców, których wcześniej pozyskamy - mówi Piotr Maciąg, dyrektor rynku komercyjnego w Unidevelopment sp. z o.o.

- Postrzegamy realizację projektów w sektorze nieruchomości biurowych jako stały element działalności naszej firmy. W tym roku rozpoczęliśmy pierwszą inwestycję tego typu i odnieśliśmy duży sukces sprzedając budynek na siedzibę Banku Polskiej Spółdzielczości jeszcze przed uruchomieniem budowy. Dywersyfikacja oferty jest naszym sposobem na skuteczne rozwijanie działalności deweloperskiej w wymagających warunkach rynkowych - mówi Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopment sp. z o.o.

Budynek Wola House zostanie wybudowany zgodnie z wymaganiami klasy A. Konstrukcja składać się będzie z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H. Powstanie tu 9 kondygnacji naziemnych i 3 kondygnacje podziemne. Na parterze, w głównym wejściu zamontowane zostaną drzwi obrotowe. Powstanie też ogólnodostępna kantyna, powierzchnie biurowe oraz pomieszczenia techniczne. Na wyższych piętrach planowane są powierzchnie open-space o funkcji biurowej. Ich łączna powierzchnia wyniesie 19,16 tys. mkw. Z kolei w garażu powstanie 248 miejsc parkingowych. Na każdym poziomie podziemnym planowane są również powierzchnie magazynowe oraz pomieszczenia techniczne. Przednia część budynku będzie wyróżniała go spośród pozostałych obiektów. Skrajna część od strony frontu będzie „ścięta" pod kątem 83° w stosunku do powierzchni terenu i zakończona niższymi bryłami ze szkła.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA