PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unidevelopment przejmuje udziały warte ponad 50 mln zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2011 15:40

Unidevelopment przejmuje udziały warte ponad 50 mln zł

Firma Unidevelopment Sp. z o.o. została właścicielem 100 proc. udziałów w spółkach GN Invest i G81 - powołanej w celu realizacji projektu biurowego przy ulicy Grzybowskiej 81. Wartość rynkowa przejmowanych udziałów to 53 mln zł.

REKLAMA

Zmiana jest wynikiem decyzji zarządu Unibep SA, który wzmacniając kapitał własny spółki deweloperskiej, wspiera jej samodzielny, dynamiczny rozwój - podała firma w komunikacie.

Decyzja zarządu Unibep SA dotycząca podniesienia kapitału Unidevelopment Sp. z o.o. została zaaprobowana w dniu 17.11.2011 roku przez Radę Nadzorczą Unibep SA. Przejmując udziały w dwóch spółkach celowych, deweloper stanie się też właścicielem dużych projektów, które obecnie prowadzi na podstawie umów z Unibep.

- Jest to potwierdzenie zaufania zarządu i Rady Nadzorczej do realizowanej strategii rozwoju biznesu deweloperskiego Grupy Unibep. Jednocześnie jest to nasza reakcja na spodziewane zmiany na rynku premiujące dużych i silnych finansowo deweloperów. Z punktu widzenia właścicielskiego oba projekty pozostają pośrednio pod kontrolą Unibep, do którego należy 100 proc. udziałów w spółce Unidevelopment - mówi Mariusz Sawoniewski, V-ce prezes zarządu Unibep, odpowiedzialny za biznes deweloperski w ramach Grupy Unibep.

G81 Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku Podlaskim została powołana w celu realizacji projektu biurowego przy ulicy Grzybowskiej 81 w Warszawie. Budynek ten będzie składał się z 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemnych. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw., zgodny z najnowszymi standardami dla powierzchni biurowych klasy A, ma zostać ukończony w IV kwartale 2012 roku. W przyszłości będzie się w nim mieściła siedziba Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest Unibep SA.

GN Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką celową powołaną do realizacji stołecznej inwestycji wielorodzinnej położonej u zbiegu ul. Wyścigowej i Rzymowskiego. Budynek zostanie ukończony w tym roku.

- Po sukcesie rynkowym osiedla Santorini oraz Point House, a także udanym rozpoczęciu działalności w sektorze komercyjnym mamy kolejne zamierzenia w zakresie działania na rynku inwestycji mieszkaniowych, jak i biurowych. Dzięki decyzji zarządu Unibep SA zyskaliśmy większą wiarygodność, co pozwoli nam na sprawne realizowanie projektów deweloperskich i wesprze nasz dalszy rozwój. Posiadając większy kapitał możemy m.in. samodzielnie pozyskać finansowanie dla naszych kolejnych przedsięwzięć - mówi Zbigniew Gościcki, prezes zarządu Unidevelopment Sp. z o.o.

Podjęte przez zarząd Unibep SA decyzje dotyczące zwiększenia kapitału Unidevelopment Sp. z o.o. nie mają wpływu na umowy związane ze sprzedażą mieszkań w budynku Point House, jak i przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży biurowca przy ulicy Grzybowskiej 81 Bankowi Polskiej Spółdzielczości. Z uwagi na obecną strukturę właścicielską, w której 100 proc. udziałów Unidevelopment Sp. z o.o. należy do UNIBEP SA transakcja przekazania udziałów w spółkach GN Invest i G81 nie będzie miała wpływu na wyniki skonsolidowane Grupy UNIBEP.

Unidevelopment Sp. z o.o. jest firmą deweloperską, której oferta obejmuje domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, jak i nieruchomości komercyjne. Spółka należy w 100% do Unibep SA - spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA