PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage Development coraz silniejszy w nieruchomościach komercyjnych

  • Autor: PAP
  • 11 paź 2013 11:47

Vantage Development coraz silniejszy w nieruchomościach komercyjnych

Jak informowaliśmy, w środę Vantage Development podał, że podpisał umowy na generalne wykonawstwo projektów Promenady Wrocławskie II i Promenady Zita. Łączna wartość kontraktów to 56,5 mln zł. To kolejny krok w realizacji projektów na rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Inwestycja zostanie sfinansowana częściowo przy pomocy kredytów bankowych, a częściowo dzięki środkom pozyskanym z sierpniowej emisji obligacji, jak również planowanej emisji akcji, do której walne upoważniło zarząd w maju. „Uchwała jest ważna sześć miesięcy, w związku z tym jej termin upływa pod koniec listopada. Będziemy podejmowali działania w tym kierunku" - powiedział prezes Edward Laufer.

W maju akcjonariusze dewelopera zgodzili się na prywatną emisję do 5,68 mln akcji. Przy obecnym kursie wartość pakietu wynosi ok. 14 mln zł. Z kolei w sierpniu spółka wyemitowała obligacje o wartości 20 mln zł.

Laufer przypomniał, że środki z emisji zostaną wykorzystane jako wkład własny spółki, także w przypadku innych planowanych inwestycji.
„Jak wspomniałem wcześniej, chcemy uruchomić kolejny etap Centaurisa. Ponadto, zamierzamy wejść w segment parków handlowych. Mamy już zabezpieczony grunt w Zielonej Górze i pewnie jeszcze w tym roku uruchomimy budowę" - powiedział.

Prezes dodał, że z kolei budowa parku handlowego we Wrocławiu powinna ruszyć na wiosnę.
„W tym roku powinniśmy określić strategię działania w tym segmencie. Jest to bardzo ciekawy kierunek inwestycyjny. Na początek chcemy zrealizować 1-2 obiekty, ale przyglądamy się już kolejnym lokalizacjom w innych miastach" - powiedział.

Laufer poinformował, że spółka cały czas prowadzi rozmowy odnośnie wejścia z inwestycjami mieszkaniowymi i komercyjnymi na nowe rynki. W pierwszej kolejności myśli o Warszawie i Poznaniu. „Pewne decyzje powinny zapaść jeszcze w 2013 r., ale jeśli chodzi o rozpoczęcie realizacji obiektów to mówimy o 2014 r." - dodał.

Więcej o planach spółki: Vantage Development stawia pierwsze kroki w segmencie handlowym

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA