PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage Development planuje giełdowy debiut na przełomie marca i kwietnia

  • Autor: PAP
  • 02 lut 2012 15:09

Vantage Development, spółka deweloperska z Grupy Impel, planuje debiut na GPW na przełomie marca i kwietnia 2012 roku. Zdaniem prezesa Grupy Impel Grzegorza Dzika, podział grupy związany z wydzieleniem i debiutem akcji Vantage nie będzie miał wpływu na kapitały i wyniki finansowe Grupy Impel.

REKLAMA

"Wszystko jest na dobrej drodze, aby akcje Vantage zadebiutowały na GPW do końca I kwartału, realnym terminem jest przełom marca i kwietnia. Cały proces zależy teraz od zatwierdzenia podziału przez Sąd Rejestrowy. Liczymy, że jest to kwestia najbliższych tygodni. Dzięki wydzieleniu Vantage z Grupy Impel, kapitalizacja spółki sięgnie poziomu około 267 mln zł" - powiedział na konferencji Edward Laufer, prezes Vantage Development.

Podział zostanie dokonany poprzez przeniesienie części majątku spółki Impel, tj. Zakładu Ecoimpel, na Vantage Development (VDSA) w zamian za akcje VDSA. Transakcja nie wiąże się z obniżeniem kapitału zakładowego Impel.

W oparciu o wycenę VDSA ustalono, iż wartość godziwa 1 akcji podziałowej VDSA wynosi 4,72 zł, a parytet wymiany akcji wyniesie 1:3,2109. Oznacza to, że każdy akcjonariusz Impela, z tytułu posiadania jednej akcji Impela otrzyma 3,2109 akcji Vantage Development, zachowując dotychczas posiadane akcje Impela.

Aktywa, które zostaną wniesione do Vantage, wycenione zostały na 184,23 mln zł na dzień 1 maja 2011 r.

Zdaniem prezesa Grupy Impel i jednocześnie przewodniczącego rady nadzorczej Vantage Development Grzegorza Dzika, głównym celem podziału grupy jest kwestia wyceny akcji Impela oraz Vantage i uproszczenie struktury grupy.

"Decyzja o wydzieleniu Vantage z Grupy Impel spowodowana była głównie kwestią niskiej wyceny akcji Impela. Podjęliśmy więc decyzję o podziale grupy na usługi i działalność deweloperską. Podział nie wpłynie negatywnie na kapitały i wyniki Impela. Zaś dla Vantage podział umożliwi pozyskanie inwestorów stricte zainteresowanych deweloperką" - powiedział prezes Dzik.

"Wcześniej działalność deweloperska w ramach Impela nie była w ogóle dostrzegana przez naszych akcjonariuszy i nie wpływała na wycenę naszych akcji. Liczę, że dzięki uproszczeniu i większej jasności struktury naszej grupy zyska również wycena akcji Impela" - dodał.

Vantage Development jest firmą deweloperską powiązaną z grupą kapitałową Impel. Koncentruje swoje działania na rynku wrocławskim. Spółka realizuje projekty zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA