PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage Development przeprowadził sondaż na temat Promenad Wrocławskich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lis 2011 11:17

Vantage Development, inwestor odpowiedzialny za Promenady Wrocławskie, w ramach których powstanie 80 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni dla biznesu, przeprowadził sondaż i ankietę na temat powstającej inwestycji. Okazało się, że wrocławianie interesują się nią, a zamysł otwartości na rzekę im się podoba. Respondenci wymienili również główne funkcje, jakie powinna spełniać nowa przestrzeń i elementy infrastruktury, które mogą znaleźć się na jej terenie.

REKLAMA

Spośród pięćdziesięciorga anonimowo zapytanych w okolicy inwestycji wrocławian, aż 70 proc. słyszało o powstającej dzielnicy. Pośród 58 respondentów, którzy wypełnili ankietę podczas targów redNet (22-23 października, Hala Stulecia) było to odpowiednio 53 poc. Niemal wszyscy, którzy ocenili projekt Promenady, uważają, że koncepcja kompleksowej zabudowy terenu i otwartość na rzekę jest bardzo dobrym pomysłem.

- Słyszałam o Promenadach - mówi zapytana mieszkanka Nadodrza - Bardzo dobra lokalizacja, świetna inwestycja. Mogłyby tu być przestrzenie sprzyjające spotkaniom - kawiarnie, restauracje oraz wszelkie usługi, tak, żeby po spacerze nad Odrą wejść i odpocząć - dodaje.

Jeden z mieszkańców Karłowic zauważa - Dobrze, że budują się nowe mieszkania, że powstaną galerie, sklepy. Ważne, że ten teren będzie zagospodarowany, bo nic w tym miejscu nie działo się przez wiele lat. Mogłyby powstać tereny rekreacyjne, boiska, plac zabaw dla dzieci, galeria. Moim marzeniem jest tramwaj wodny, który w okresie od wiosny do jesieni byłby szybkim środkiem transportu miejskiego, a wzór mogłaby stanowić Wenecja, do której przyjeżdża się chociażby ze względu na dostęp do wody.

Zapytani wskazywali również elementy infrastruktury, które chcieliby zobaczyć w nowej zabudowie. Według wypowiadających się w sondzie, oprócz terenów rekreacyjnych służących aktywności fizycznej i miejsc spotkań, tj. kawiarni, restauracji, których w pobliżu brakuje, udogodnieniem byłyby m.in. kładka nad Kanałem Miejskim Odry i możliwość przejazdu ulicą Rychtalską, która łączy ulice Trzebnicką i Jedności Narodowej oraz galeria handlowa.

Respondenci, którzy wypełnili ankietę podzielają zdanie uczestników sondy dodając do najważniejszych obiektów aptekę, przedszkole i promenadę wzdłuż rzeki. Większość oczekuje, że nowa dzielnica będzie miejscem komfortowym, cichym i spokojnym.
- Sondaż i ankieta zostały przeprowadzone w celu identyfikacji społecznych nastrojów i potrzeb względem inwestycji - mówi Roman M. Meysner, członek zarządu Vantage Development SA. - Badania są też częścią realizowanej przez nas idei „Buduj z nami nową dzielnicę Wrocławia", dzięki której każdy zainteresowany ma możliwość zaangażowania się w tworzenie nowej przestrzeni od podstaw i realny wpływ na jej aranżację - uzupełnia.

W odpowiedziach respondentów nie brakowało również porad dla inwestora odpowiedzialnego za Promenady. Budynki muszą wyglądać jak na wizualizacji, wtedy będzie bardzo dobrze - mówi jeden z przechodniów. Pewną konsternację budziło tymczasowe ograniczenie ruchu na ulicy Rychtalskiej, jednak mieszkańcy Nadodrza zdają sobie sprawę, że bez udostępnienia inwestorowi dojazdu do budowy nie sposób zrealizować tak potężnej inwestycji. Na przykładzie Wrocławia widać, że mieszkańcy na takich przebudowach korzystają.

Projekt Promenady Wrocławskie zakłada stworzenia nowej dzielnicy w centrum miasta na postindustrialnym obszarze wrocławskiego Nadodrza. W maju bieżącego roku wmurowany został kamień węgielny pod pierwszy budynek biurowy - Promenady Epsilon. Docelowo w ramach tego przedsięwzięcia powstanie 80 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Vantage Development realizuje też budynek biurowo-handlowy Delta 44. Delta 44 to projekt zlokalizowany przy ul. Dąbrowskiego, w samym centrum Wrocławia, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP i PKS. Projekt zakłada stworzenie ponad 3,7 tys. mkw. powierzchni biurowych i handlowych. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA