PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage ostrożnie podchodzi do segmentu komercyjnego

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 03 gru 2014 21:39

Vantage Development zamierza skoncentrować swoje działania na segmencie mieszkaniowym. Deweloper będzie z ostrożnością podchodzić do segmentu komercyjnego - poinformował PAP Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu spółki. Vantage ma jeszcze 25 mln zł na zakup gruntów.

REKLAMA

"Rynek komercyjny istotnie się ochłodził. Dlatego zamierzamy kontynuować nasze działania w segmencie biurowym na gruntach, które już obecnie znajdują się w naszym banku ziemi. Dla części z nich badamy także możliwość zmiany planu zagospodarowania, tak by wykorzystać je także pod projekty mieszkaniowe" - powiedział w rozmowie z PAP Pawlukowicz.

"Jeśli chodzi o parki handlowe, to nie zarzucamy tego tematu, ale nasz entuzjazm co do rozwoju tego segmentu nieco osłabł. Rynek się zmienił. Branże, które wynajmowały duże powierzchnie w takich obiektach, jak RTV/AGD czy spożywcza, spowalniają. Komercjalizacja zatem jest coraz większym wyzwaniem, a stawki czynszu nie są tak atrakcyjne, jak zakładaliśmy jeszcze w 2013 r. Dlatego na razie skupimy się na dokończeniu i skomercjalizowaniu tych obiektów, które już mamy w portfelu" - dodał.

W przyszłym roku deweloper zamierza oddać do użytkowania dwa parki handlowe: Grona Park w Zielonej Górze oraz Galaktyka Park we Wrocławiu. Ukończona zostanie także budowa II etapu biurowca Promenady Zita we Wrocławiu, a na przełomie III i IV kwartału 2015 r. ruszy realizacja kolejnego etapu tej inwestycji.

W połowie tego roku Vantage Development podpisał przedwstępną umowę sprzedaży budynku biurowego Delta 44 we Wrocławiu za 25,5 mln zł.

"Ta umowa nadal obowiązuje. Ze swojej strony spełniliśmy jej wszystkie warunki, ale potencjalny inwestor kompletuje jeszcze finansowanie. Liczymy na to, że transakcję uda się zamknąć przed Świętami" - powiedział Pawlukowicz.

Przypomniał, że w tym roku spółka podpisała umowę leasingu zwrotnego dla innego swojego biurowca - Promenady Epsilon.

Pawlukowicz poinformował, że w przyszłości spółka będzie chciała sprzedać swoje parki handlowe, a także - w pakiecie - biurowce Promenady Epsilon i Zita, co powinno być możliwe w 2017 r. Deweloper szuka także chętnych na grunty pod budownictwo jednorodzinne w Sadkowie w południowo-zachodniej części aglomeracji wrocławskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA