PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage pozyskał środki. Teraz czas na inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 gru 2016 07:32

Vantage pozyskał środki. Teraz czas na inwestycje Inwestycja Promenady, Vantage Development

Vantage Development przydzielił łącznie 650 tys. obligacji o wartości nominalnej 65 mln złotych. Środki zostanąwykorzystane m.in. na inwestycje.

REKLAMA

Oprocentowanie obligacji oparte jest na WIBOR 3M i marży 4,15 proc.. Obligacje nie są zabezpieczone, a ich termin wykupu to 3,5 roku od dnia przydziału.

Wyemitowane w drodze niepublicznej emisji papiery dłużne trafiły tym razem wyłącznie do portfeli inwestorów instytucjonalnych. Emisja została przeprowadzona we współpracy z Michael/Ström Dom Maklerski.

Obligacje są jednym z podstawowych źródeł finansowania działalności Vantage Development i naturalnym narzędziem optymalizującym strukturę zadłużenia. Aktywna działalność spółki na tym polu wynika z dynamicznego rozwoju dewelopera, ale także z rosnącego zainteresowania zarówno ze strony inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych kolejnymi emisjami obligacji.

Emisja serii O o wartości nominalnej 50 mln zł spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że emitent zdecydował się na przydział dodatkowej serii - O1 - o wartości 15 mln złotych (w sumie 650 tys. sztuk/100 zł).

- Zainteresowanie naszymi papierami dłużnymi - szczególnie na taką skalę - to jasny dla naszej spółki sygnał o rosnącym do nas zaufaniu - tym razem ze strony inwestorów instytucjonalnych. Przekłada się to także pośrednio na wycenę naszych akcji na giełdzie - od początku sierpnia możemy zaobserwować ewidentny trend rosnący - mówi członek zarządu Vantage Development, Dariusz Pawlukowicz.

- Pozyskane w ramach dwóch ostatnich transz środki przeznaczone zostaną między innymi na zakup kolejnych gruntów przede wszystkim na rynku warszawskim. Część z nich – łącznie blisko 30 mln zł - została już przeznaczona na przedterminowy wykup poprzednich emisji – serii H w całości oraz serii G w kwocie 5 mln zł, co znacząco obniży koszty obsługi naszego zadłużenia w przyszłości - dodaje Dariusz Pawlukowicz.

Przeprowadzone transakcje zaspokajają potrzeby inwestycyjne spółki na najbliższe miesiące. Jeśli jednak zainteresowanie emitentem na rynku papierów dłużnych utrzymywałoby się się na podobnym poziomie, Vantage Development nie wyklucza kolejnych emisji obligacji. Szczególnie jeśli umożliwiłoby to dalszą poprawę efektywności kapitału dłużnego.

Po trzech rozpoczętych w tym roku inwestycjach w Warszawie deweloper ruszy w 2017 roku z budową dwóch nowych projektów we Wrocławiu (przy ulicy Grabiszyńskiej i Małopanewskiej) oraz kolejnymi etapami już realizowanych projektów. Spółka aktywnie planuje również rozbudowywać portfel realizowanych projektów mieszkaniowych, w pierwszej kolejności na rynku stołecznym. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA