PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage z najwyższymi wynikami w historii

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 mar 2015 11:39

Ponad 61,7 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 9,99 mln zł zysku netto wypracował w 2014 roku Vantage Development. To najlepsze wyniki w historii spółki.

REKLAMA

Na ubiegłoroczny wzrost przychodów Grupy Vantage Development złożyły się zarówno wyższe wpływy ze sprzedaży lokali, jak i z najmu powierzchni komercyjnych (wzrost w porównaniu z 2013 r. odpowiednio o 43,2 proc. i o 37 proc.).

- Przychody za 2014 r. nie w pełni odzwierciedlają naszą aktywność. Wynika to z jednej strony z księgowania wpływów ze sprzedaży lokali dopiero w momencie ich przekazania nabywcom, a z drugiej z faktu, iż projekty komercyjne Galaktyka i Grona Park zostały oddane do użytku pod koniec roku i miały jeszcze niewielki udział we wzroście przychodów z najmu - powiedział Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

Wzrost przychodów Grupy Vantage Development znalazł odzwierciedlenie w wygenerowanych zyskach. Skonsolidowany wynik z działalności operacyjnej zamknął się w 2014 r. kwotą 11,32 mln zł wobec 3,7 mln zł rok wcześniej. Zysk netto sięgnął 9,9 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2013, w którym Grupa wypracowała 4,7 mln zł. Łączna wartość aktywów Grupy zwiększyła się o 16 proc.

- Ubiegłoroczne wyniki pokazują, że dobrze wykorzystaliśmy ożywienie koniunktury. Nie mniej istotny jest też fakt, że przygotowaliśmy spółkę do dalszego wzrostu. Zakładamy, iż w 2015 r. będziemy mogli pochwalić się kolejnym znaczącym wzrostem liczby sprzedanych mieszkań oraz wpływów z najmu - stwierdził prezes Laufer.

Tegoroczne plany Vantage Development przewidują sprzedaż ok 450 lokali, wobec 255 mieszkań sprzedanych w 2014 r. Spółka liczy, że klientów przyciągną m.in. kolejne etapy projektów Promenady Wrocławskie czy Centauris, jak również nowe inwestycje takie jak Patio House. Vantage Development planuje też ekspansję poza Wrocławiem.

- W pierwszych miesiącach 2015 r. podpisaliśmy umowę, oznaczającą debiut Vantage Development na rynku warszawskim. Tym samym potwierdziliśmy zapowiadaną w strategii ekspansję w innych niż Wrocław dużych polskich miastach - powiedział Edward Laufer.

Vantage Development kupił w Warszawie działkę przy ul. Konstruktorskiej, na której zamierza wybudować łącznie około 350 mieszkań. Wartość kontraktu z generalnym wykonawcą tego projektu, firmą Karmar S.A., to 59,5 mln zł. Spółka rozwija też ofertę powierzchni komercyjnych. Nadal jednak trzon oferty stanowić będą mieszkania.

- Jestem przekonany, że 2015 rok będzie dla Vantage Development równie udany, jak rok miniony - stwierdził prezes Laufer.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Karol 2015-04-24 10:22:00
    Nie dziwią mnie wyniki finansowe. Vantage pobiera od swoich opłaty za części wspólne, na których prowadzi swoja działalność gospodarczą. Czyli lokatorzy płaca za utrzymanie garaży a Vantage wynajmuje je na takich samych zasadach jak pod galeria handlową - pobierasz bilecik i płacisz. Czyli koszty na mieszkańców - nawet jeśli nie mają samochodu - a zyski do kieszeni Vantage :-)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA