PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage z najwyższymi wynikami w historii

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 mar 2015 11:39

Ponad 61,7 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 9,99 mln zł zysku netto wypracował w 2014 roku Vantage Development. To najlepsze wyniki w historii spółki.

REKLAMA

Na ubiegłoroczny wzrost przychodów Grupy Vantage Development złożyły się zarówno wyższe wpływy ze sprzedaży lokali, jak i z najmu powierzchni komercyjnych (wzrost w porównaniu z 2013 r. odpowiednio o 43,2 proc. i o 37 proc.).

- Przychody za 2014 r. nie w pełni odzwierciedlają naszą aktywność. Wynika to z jednej strony z księgowania wpływów ze sprzedaży lokali dopiero w momencie ich przekazania nabywcom, a z drugiej z faktu, iż projekty komercyjne Galaktyka i Grona Park zostały oddane do użytku pod koniec roku i miały jeszcze niewielki udział we wzroście przychodów z najmu - powiedział Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

Wzrost przychodów Grupy Vantage Development znalazł odzwierciedlenie w wygenerowanych zyskach. Skonsolidowany wynik z działalności operacyjnej zamknął się w 2014 r. kwotą 11,32 mln zł wobec 3,7 mln zł rok wcześniej. Zysk netto sięgnął 9,9 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2013, w którym Grupa wypracowała 4,7 mln zł. Łączna wartość aktywów Grupy zwiększyła się o 16 proc.

- Ubiegłoroczne wyniki pokazują, że dobrze wykorzystaliśmy ożywienie koniunktury. Nie mniej istotny jest też fakt, że przygotowaliśmy spółkę do dalszego wzrostu. Zakładamy, iż w 2015 r. będziemy mogli pochwalić się kolejnym znaczącym wzrostem liczby sprzedanych mieszkań oraz wpływów z najmu - stwierdził prezes Laufer.

Tegoroczne plany Vantage Development przewidują sprzedaż ok 450 lokali, wobec 255 mieszkań sprzedanych w 2014 r. Spółka liczy, że klientów przyciągną m.in. kolejne etapy projektów Promenady Wrocławskie czy Centauris, jak również nowe inwestycje takie jak Patio House. Vantage Development planuje też ekspansję poza Wrocławiem.

- W pierwszych miesiącach 2015 r. podpisaliśmy umowę, oznaczającą debiut Vantage Development na rynku warszawskim. Tym samym potwierdziliśmy zapowiadaną w strategii ekspansję w innych niż Wrocław dużych polskich miastach - powiedział Edward Laufer.

Vantage Development kupił w Warszawie działkę przy ul. Konstruktorskiej, na której zamierza wybudować łącznie około 350 mieszkań. Wartość kontraktu z generalnym wykonawcą tego projektu, firmą Karmar S.A., to 59,5 mln zł. Spółka rozwija też ofertę powierzchni komercyjnych. Nadal jednak trzon oferty stanowić będą mieszkania.

- Jestem przekonany, że 2015 rok będzie dla Vantage Development równie udany, jak rok miniony - stwierdził prezes Laufer.

  • Karol 2015-04-24 10:22:00
    Nie dziwią mnie wyniki finansowe. Vantage pobiera od swoich opłaty za części wspólne, na których prowadzi swoja działalność gospodarczą. Czyli lokatorzy płaca za utrzymanie garaży a Vantage wynajmuje je na takich samych zasadach jak pod galeria handlową - pobierasz bilecik i płacisz. Czyli koszty na mieszkańców - nawet jeśli nie mają samochodu - a zyski do kieszeni Vantage :-)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA