PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Gdańsku powstanie Pomorski Hub Innowacji Cyfrowych

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 03 paź 2017 15:12

W Gdańsku powstanie Pomorski Hub Innowacji Cyfrowych Olivia Business Centre (mat.pras.)

W Olivia Business Centre podpisano porozumienie deklarujące powołanie do życia Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych. Jego inicjatorami są Instytut Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego Polskiej Akademii Nauk oraz Pomorski Klaster ICT INTERIZON. Dokument sygnowali w Olivia Sky Club przedstawiciele 10 firm i organizacji działających na Pomorzu.

REKLAMA

Pomorski Hub Innowacji Cyfrowych ma wejść docelowo w skład Polskiej Platformy Przemysłu 4.0. Jego zadaniem ma być świadczenie kompleksowych usług na rzecz przedsiębiorstw w celu ulepszenia ich procesów – biznesowych i produkcyjnych – oraz produktów i usług za pomocą technologii cyfrowych. Strony porozumienia wyraziły wstępną wolę wspólnego ubiegania się o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach PHIC, zadeklarowały także utworzenie specjalnej grupy roboczej działającej operacyjnie na rzecz finalnego utworzenia Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych.

- Przez 60 lat istnienia, Instytut Maszyn Przepływowych nieustannie się dostosowywał do nowych realiów, jeżeli chodzi o tematykę badawczą i rozwojową. Dlatego cieszę się bardzo, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem przez środowisko ICT na Pomorzu – mówi Jakub Sawicki, kierownik działu komercjalizacji i współpracy z Przemysłem Instytutu Maszyn Przepływowych PAN. – Niektórych może dziwić fakt, że inicjatorem jest jednostka nieposiadająca wielkiego doświadczenia w branży IT, jednak wierzę, że doświadczenie Instytutu przy współpracy z przemysłem oraz obsługa dużych projektów, a także połączenie sił z Klastrem INTERIZON, CI TASK Politechniki Gdańskiej oraz pozostałymi partnerami, a w hubie znajduje się trzech z czterech liderów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, jesteśmy w stanie stworzyć jeden z najprężniej działających i najbardziej kompleksowych hubów w Polsce – dodaje.

- Podpisanie porozumienia to dowód na naszą gotowość utworzenia centrum kompetencji. To również dowód na to, że Pomorze jest czujne oraz otwarte na współpracę przy tego typu inicjatywach. Liczę, że owo porozumienie przerodzi się w faktyczne, efektywne działanie, które przyniesie wymierną korzyść tym pomorskim firmom, które rozumieją, że razem znaczy więcej – powiedziała Izabela Disterheft, Prezes Zarządu Fundacji INTERIZON.

- Mam nadzieję, że podpisane w Olivia Business Centre porozumienie będzie początkiem wspólnej drogi i realizacji ciekawych pomysłów. Wierzę, że firmy i organizacje, które zaangażowały się w PHIC wykonają kolejny krok i że przyszła współpraca zaowocuje realnymi projektami – mówi Tomasz Woźniak, członek zarządu Fundacji Gdańsk Global. – Prowadzony przez nas coworking O4 nauczył nas, że relacje i wzajemne zrozumienie są kluczowe dla efektywnego współdziałania.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA