PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Gdańsku trzeba walczyć o najemcę

  • Autor: PropertyNews.pl (BP/AWH)
  • 25 paź 2017 15:20

W Gdańsku trzeba walczyć o najemcę Krzysztof Paul, prezes zarządu Unimor Development

Na rynku biurowym Gdańska rośnie nie tylko konkurencja, ale i wymogi stawiane przez firmy zainteresowane wynajmem. - Trzeba walczyć o najemcę. Firmy są coraz bardziej świadome swoich oczekiwań, sprawdzają, czy biurowa formuła współgra z biznesem, dlatego pierwsze wrażenie jest kluczowe - o biurowcach Atol i Zefir oraz o rynku biurowym Gdańska mówi dla PropertyNews.pl Krzysztof Paul, prezes zarządu Unimor Development. Więcej na temat sytuacji na trójmiejskim rynku biurowym już 26 października podczas konferencji Property Forum Gdańsk!

REKLAMA

Unimor Development zakończył już budowę biurowca Zefir. Pora na Atol?

Krzysztof Paul, prezes zarządu Unimor Development: Realizacja nowego biurowca na pewno przyspieszy. Wykonaliśmy dużą część prac przygotowawczych: oczyściliśmy działkę i przeprowadziliśmy wstępne badania archeologiczne. Nasz kompleks mieści się na obszarze historycznym Gdańska – wpisanym do rejestru zabytków i wymagającym dodatkowych badań. Okazało się jednak, że na naszym terenie nie ma pozostałości historycznych, które mogłyby wpłynąć na dalszy los projektu. A zatem mamy otwartą drogę do kontynuowania rozbudowy kompleksu Pomerania Office Park.

Lokalizacja w historycznych częściach miast to ogromne zobowiązanie...

Można powiedzieć, że budowa obiektu w historycznej lokalizacji dzieli się na badania archeologiczne i wszystkie pozostałe etapy. Prace zazwyczaj trwają długo, bo trzeba prowadzić je ręcznie, wszelkie odkrycia mają istotny wpływ na realizację projektu... W naszym przypadku nie odkryliśmy pozostałości historycznych, które trzeba zachować. Tym samym, dotarliśmy do etapu, kiedy możemy planować dalszą pracę, bez dodatkowych kosztów.

Kiedy rusza oficjalny start budowy?

Musimy dokończyć prace przy projekcie konstrukcji. Zakładamy, że będzie to początek roku lub początek wiosny. Wszystko zależy od aury.

Atol to biura i handel...

Łącznie 4,4 tys. mkw. powierzchni netto. Na parterze przewidywana jest powierzchnia handlowa, ale rozważamy również inną działalność komercyjną, otwarci jesteśmy na współpracę z sektorem bankowym . Mamy pewną wizję zagospodarowania przestrzeni parteru całego kompleksu – widzimy duży potencjał do stworzenia wewnętrznego patio w ramach kompleksu, które mogłoby w przyszłości stać się centrum relacji społecznych, ale wszystko zależy m.in. od profilu najemców. Nasze zamiary wspierają plany Miasta obejmujące rewitalizację przylegającego kwartału miejskiej zabudowy.

Pierwszy etap kompleksu – biurowiec Zefir – ma już komplet najemców?

Ponad 80 proc. powierzchni jest już wynajęte. Na parterze oczekuje na najemcę jeden lokal, wobec którego mamy szczególne oczekiwania jeśli chodzi o charakter najemcy. Wysokie na 5 m parterowe pomieszczenie otwiera ogromne możliwości aranżacyjne podmiotowi, który postawi na indywidualność.     

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA