PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W inwestowaniu najważniejsze jest przewidywanie

 • Autor: Propertynews.pl
 • 07 kwi 2014 13:17

W inwestowaniu najważniejsze jest przewidywanie

Rynek nieruchomości komercyjnych to jeden z najbardziej wymagających sektorów w branży budowlanej. Wahania koniunktury oraz konieczność inwestowania w perspektywie kilkunastu i kilkudziesięciu lat sprawia, że potrafią na nim przetrwać tylko najlepsi. - Każdy inwestor stoi przed poważnym wyzwaniem. Musi znaleźć sobie niszę i umiejętnie reagować na zmiany rynkowe - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Jan Motz, prezes spółki Capital Park.

REKLAMA

- Jednym z celów naszej spółki jest inwestowanie w nieruchomości generujące stałe przychody z najmu, które mogą posłużyć nam do stworzenia kolejnych funduszy nieruchomościowych - tłumaczy Jan Motz.

Jak zaznacza prezes Capital Park, nie zawsze opłacalne jest realizowanie wyłącznie dużych projektów.

- Tego typu inwestycje niosą ze sobą duże ryzyka inwestorskie i same w sobie są skomplikowane. Zdarza się, że ich realizacja ostatecznie nie jest opłacalna. Dlatego też sztuką jest tak przygotować strategię biznesową, by osiągnąć spodziewane zyski pomimo potencjalnych trudności - deklaruje Jan Motz.

Współczesnym inwestycjom w osiągnięciu optymalnego poziomu zwrotu nie pomaga także sytuacja rynkowa. Zdaniem prezesa spółki Capital Park obecnym problemem są przede wszystkim niskie stawki czynszów.

- Rynek nie jest jeszcze do końca dojrzały. Buduje się dużo, a najemcy potrafią to wykorzystać. Trzeba jednak zauważyć, że rynek warszawski staje się powoli podobny do dużych rynków w zachodnioeuropejskich aglomeracjach. Ma on jednak przed sobą wciąż bardzo duży potencjał wzrostu - dodaje.

Jako szanse na lokalnym rynku biurowym Jan Motz wskazuje wciąż niską, w porównaniu do innych miast europejskich, podaż nowoczesnej powierzchni biurowej, a także bardzo dużą aktywność najemców zarówno jeśli chodzi o nowe podmioty, jak i poszerzenia działalności firm już obecnych w stolicy.

- Wszystkie czynniki sprawiają, że do inwestowania należy podchodzić bardzo ostrożnie, angażując się w projekty, które mają potencjał do przyciągnięcia najemców. Capital Park ma tzw. oportunistyczne spojrzenie na projekty, czyli szukamy takich, które będą w stanie wygenerować najwyższe zwroty z inwestycji. Dodatkowo w swoim portfolio mamy budynki zapewniające stabilne zyski z najmu - tłumaczy prezes firmy.

 • CD PROFIT 2014-04-08 10:42:27
  OK p. Motz,
  A jak mają skalkulować ryzyko podwykonawcy budujący wszystkie te centra handlowe? Jak mają przewidzieć sytuację w której kolejny Generalny Wykonawca nie płaci im za wykonane prace? I to najczęściej zaplanowane działania inwestora lub generalnego wykonawcy w stosunku do podwykonawców...
 • Michał 2014-04-07 13:56:12
  Zarówno inwestycje alternatywne typu numizmaty, złoto, energia wiatrowa, jak i inwestycje w nieruchomości dają niebagatelne zyski w porównaniu z lokatami, które proponują banki. To jest po prostu śmiech na sali.
  Na rynku w chwili obecnej jest wiele pewnych produktów, które mogą zagwarantować zysk nawet od 9% miesięcznie!
  Moi doradcy finansowi pomogli mi już pomnożyć mój kapitał o 25%! Poleciłbym ich każdemu!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA