PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Kielcach powstaje pierwszy system zarządzania parkami technologicznymi

  • Autor: PAP
  • 06 sie 2012 08:34

Zintegrowany system zarządzania powstaje w Kieleckim Parku Technologicznym. W przyszłym roku, po testach będą mogły z niego korzystać wszystkie parki technologiczne w Polsce i Europie Środkowej - to cel pionierskiego w Polsce projektu informatycznego.

REKLAMA

Jak informuje PAP dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Szymon Mazurkiewicz, tego typu rozwiązań informatycznych w Polsce i Europie Środkowej jeszcze nie ma. Nowatorski system ma przede wszystkim usprawnić i podnieść jakość usług parku technologicznego dla już działających w nim 57 firm oraz ściągnąć nowych inwestorów.

System zostanie opracowany w ramach realizowanego przez park technologiczny w Kielcach projektu, który jest współfinansowany z unijnego Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej. Koszt oprogramowania i poprzedzających stworzenie go badań to około 360 tys. złotych.

"Prace rozpoczęliśmy od analizy wszystkich procesów zachodzących w Kieleckim Parku Technologicznym. Badane są działania administracyjne i operacyjne parku, koszty, komunikacja z lokatorami parku oraz potencjalnymi inwestorami. Duży nacisk jest kładziony na procedury zwiększające bezpieczeństwo danych i informacji firm działających w ramach parku, bo jest to sprawa, o którą często pytają inwestorzy. Wnioski badań będą podstawą katalogu wymagań, którym system musi sprostać. Założeniem naszego projektu jest bowiem wdrożenie i przetestowanie systemu, który później będzie udostępniony parkom technologicznym w Polsce i innych krajach Europy Środkowej" - dodaje Mazurkiewicz.

Informatycy otrzymają wyniki badań na początku października 2012 roku. Testy oprogramowania mają odbyć się na początku 2013 roku. Za pół roku system powinien już działać.

Kielecki Park Technologiczny został powołany do życia w 2008 roku. W tworzące go Inkubator Technologiczny oraz Centrum Technologiczne zainwestowano 85 mln złotych, z czego ponad 77 mln zł uzyskano ze środków unijnych. Inwestorzy mają do dyspozycji 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni w budynkach i około 10 hektarów atrakcyjnych terenów. Jest to jedna z 25 tego typu organizacji w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA