PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Krakowie potrzeba więcej biur? Deweloperzy nie próżnują

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 wrz 2016 00:00

W Krakowie potrzeba więcej biur? Deweloperzy nie próżnują Bonarka for Business

Budynek F to szósty, najnowszy obiekt krakowskiego kompleksu Bonarka for Business (B4B) realizowany przez TriGranit. Inwestor, ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na nowe powierzchnie biurowe, planuje budowę kolejnych trzech budynków biurowych w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Ośmiokondygnacyjny obiekt klasy A ma 10 000 mkw. powierzchni brutto najmu, z czego połowa została wynajęta jeszcze przed oddaniem go do użytku. W budynku F swoje biura będą mieć m.in. GobalLogic i Luxoft, globalni dostawcy usług IT.

Na wysoki standard powierzchni nowego biurowca składają się m.in. dobrej klasy materiały wykończeniowe, funkcjonalna aranżacja wnętrz, okablowanie strukturalne, dwie klatki schodowe, system ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu oraz instalacja DSO (dźwiękowy system ostrzegania). Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „bardzo dobrym”, oceniający budynki pod kątem ich przyjazności dla środowiska naturalnego oraz komfortu przyszłego użytkownika.

Autorami projektu są architekci z biur IMB Asymetria oraz Biura Rozwoju Krakowa. Inwestorem oraz deweloperem kompleksu B4B jest TriGranit, jedno z największych prywatnych przedsiębiorstw na rynku nieruchomości w Europie Środkowej, specjalizujące się w przekształcaniu terenów poprzemysłowych w centra miejskie m.in. o funkcji handlowo-biurowej.

- W Krakowie obserwujemy bardzo duży popyt na nowoczesną powierzchnię biurową. Stolica Małopolski jest chętnie wybierana przez przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, które poszukują wysokiej klasy biurowców. Co roku nowe firmy otwierają tu swoje centra outsourcingowe, a już istniejące poszerzają działalność i rekrutują nowych pracowników. Według szacunków do końca roku w sektorze ITO/SSC/BPO w Krakowie ma pracować 61 tysięcy, a w roku 2020 ponad 100 tysięcy pracowników. Obecnie blisko 40% powierzchni biurowych na rynkach regionalnych zlokalizowane jest w Krakowie, co świadczy o ogromnym potencjale tego segmentu. Spodziewamy się jego dalszego rozwoju i chcemy w nim  uczestniczyć  - powiedział Tomasz Lisiecki, Chief Investment Officer of TriGranit. - Nasz kolejny budynek G będzie gotowy na początku 2017 roku. Jest on już w 100 proc. wynajęty przez belgijski bank Euroclear, który obecnie wynajmuje powierzchnie w budynku C. Możliwość rozbudowy naszego kompleksu i oferowania obecnym najemcom większej powierzchni biurowej, dostosowanej do ich potrzeb  jest jedną z mocnych stron projektu B4B obok jego funkcjonalności i dogodnej lokalizacji. 

Kompleks biurowy B4B jest usytuowany w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka City Center przy ulicy Puszkarskiej, na terenach dawnego zakładu przemysłowego. Zespół nowoczesnych budynków biurowych tworzy zwarty układ urbanistyczny z centralną ulicą i placem nawiązującym do funkcji i charakteru tradycyjnego miejskiego rynku.

Docelowo Bonarka for Business będzie składać się z 10 budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu 95 000 m2 o wartości 200 milionów EUR. W pierwszym etapie budowy kompleksu powstały cztery siedmiokondygnacyjne biurowce klasy A (budynki A, B, C, D), oddawane do użytkowania w latach 2011, 2012 i 2013. Druga faza inwestycji obejmuje trzy ośmiokondygnacyjne budynki - E (oddany do użytku w 2015r.), F i G (otwarcie planowane w 2017 r.). Budowę kolejnych trzech biurowców (H,I,J) zaplanowano na najbliższe lata.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA