PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W marcu rusza park technologiczny w Białymstoku

  • Autor: PAP
  • 13 lut 2014 14:15

Po opóźnieniach z budową, w marcu br. ma być oddany do użytku Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, kończą się formalne odbiory budynków - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej w Białymstoku.

REKLAMA

Od miesięcy nie udaje się zakończyć odbioru technicznego wybudowanych obiektów parku naukowo-technologicznego: inkubatora przedsiębiorczości oraz centrum technologicznego. Były opóźnienia na budowie, odbiór uniemożliwiały również usterki techniczne, które wykonawca musiał usunąć.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powiedział w czwartek dziennikarzom, że kończy się kompletowanie dokumentacji potrzebnej do zakończenia odbioru. Miasto od maja 2013 r. nalicza wykonawcy kary umowne za opóźnienia na budowie, które sięgają - jak wcześniej informowało miasto - ok. 14 mln zł. Prezydent powiedział, że miasto zapewne w sądzie będzie dochodzić tych środków od wykonawcy, bo jest mało prawdopodobne, by można było uzyskać te pieniądze na drodze polubownej. Podkreślał, że do takich sytuacji dochodzi, bo pozwala na nie wadliwe prawo zamówień publicznych, które promuje najniższe ceny w przetargach. Kontrolę w BPN-T prowadzi m.in. CBA.

Jak tylko obiekty parku zostaną odebrane i wejdą do nich pracownicy parku, rozpocznie się podpisywanie z firmami umów najmu, by mogły jak najszybciej rozpoczynać swoją działalność. Trwa wyposażanie parku. Przeprowadzono przetargi na łączną kwotę 30 mln zł. Park chce też, by do końca 2014 r. były wyposażone główne laboratoria, wśród nich obrazowania medycznego.

Truskolaski poinformował, że od czwartku formalnie dyrektorem Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego jest dr Anna Daszuta-Zalewska, która przez kilka ostatnich miesięcy pełniła tę funkcję po rezygnacji poprzedniej dyrektorki dr Jolanty Koszelew, która wyjechała za granicę w celach naukowych. Daszuta-Zalewska wygrała właśnie konkurs na stanowisko dyrektora BPN-T, w którym startowało 13 osób.

Nowa dyrektor poinformowała, że z rozpoczęciem działalność w parku czeka 30 młodych firm, które będą korzystały z inkubatora technologicznego oraz 6 firm, które ulokują się w centrum technologicznym. Dominujące branże to technologie informacyjno-komunikacyjne oraz medycyna. Chętne firmy wciąż jeszcze mogą się zgłaszać, bo nabór jest otwarty. Wkrótce będzie też nabór dla podmiotów z otoczenia biznesu, szczegółowy terminu nie został podany.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA