PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Olsztynie rosną trzy wieżowce

  • Autor: PAP
  • 15 lis 2016 15:00

W Olsztynie rosną trzy wieżowce fot. Fotolia

W śródmieściu Olsztyna powstają trzy nowoczesne wieżowce, z których jeden będzie najwyższym budynkiem w mieście. Dotąd najwyższą budowlą była wieża kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

REKLAMA

Podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej inwestor poinformował, że u zbiegu ulic Głowackiego i Piłsudskiego zbuduje kompleks budynków: hotel i kilka budynków łączących w sobie funkcje biurowe i mieszkalne. Powierzchnie biurowe (o łącznej powierzchni 8,5 tys. mkw.) mają być zbudowane w najwyższym standardzie, dotąd w mieście nie ma powierzchni biurowych takiej klasy.

Przedstawiciel inwestora W Polsce pierwsze punkty konceptu gastronomicznego Tesco Bistro ruszyły już w 2011 r. Teraz sieć zdecydowała się na rozwój projektu na pozostałych rynkach Europy Środkowej. poinformował, że powierzchnie biurowe będą przeznaczone na centra usług wspólnych. - Prowadzimy już w sprawie wynajmu pewne rozmowy, jesteśmy pewni, że skomercjalizujemy tę powierzchnię - zapewniał Konopka i podkreślał, że do działania branży usług wspólnych w Olsztynie zachęca duża liczba studentów oraz fakt, że miasto zwiększa swoją dostępność komunikacyjną m.in. poprzez modernizację trasy Warszawa - Gdańsk (S-7).

Inwestor poinformował, że budynki usługowo-mieszkalne będą miały 17 i 18 pięter, co sprawi, że będą najwyższe w mieście, wyższe od obecnie najwyższej wieży kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, który także mieści się w śródmieściu. Autorem projektu architektonicznego nowego kompleksu jest Andrzej Kapuścik, który ma w swoim dorobku m.in. Sea Towers w Gdyni.

Kapuścik w zaprezentowanym mediom spocie zapewniał, że jego projekt będzie dobrze komponował się z centrum miasta, które teraz łączy ze sobą zabudowę zabytkową z architekturą lat 60 i 70. XX w. - w bezpośrednim sąsiedztwie nowego obiektu znajdzie się planetarium, a w dalszym sąsiedztwie - hala Urania.

Nowoczesny kompleks u biegu ulic Głowackiego i Piłsudskiego to nie jedyne nowoczesne obiekty, które powstają w ścisłym centrum miasta: tuż przy filharmonii powstaje apartamentowiec, a na najwyższym wzniesieniu centrum miasta, tuż obok obserwatorium astronomicznego przy ul. Żołnierskiej - kolejny wieżowiec mieszkalny.

W ocenie prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza nie należy się obawiać zburzenia ładu przestrzennego śródmieścia. - Takie inwestycje budzą czasem niepokój, lecz nie są one skupione w jednym miejscu, ale na dość sporym obszarze. Poza tym miasto musi być wzbogacane o nowe obiekty, a te, o ile są dobre, naprawdę urozmaicają miasto - ocenił Grzymowicz i podkreślił, że "po takim architekcie jak pan Kapuścik można się spodziewać dobrego obiektu."

Obecnie w Olsztynie jest 51 tys. m. kw. powierzchni biurowej, z czego 21 proc. nie jest zajęta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA