PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Opolu powstanie biurowiec dla Centrum Biznesu - galerii usług dla firm

  • Autor: PAP
  • 22 wrz 2014 08:19

Galerią usług prawnych, księgowych, doradczych czy finansowych dla firm z Opolszczyzny ma być Centrum Biznesu budowane w Opolu przez Fundację Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych. W piątek wmurowano akt erekcyjny pod powstającym Centrum.

REKLAMA

Inwestycja, warta ok. 5 mln zł, realizowana jest w ramach projektu "Budowa Centrum Biznesu jako kompleksowej galerii usług wspierającej podmioty gospodarcze". Dofinansowana została kwotą 2,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. opolskiego.

Prezes Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Arnold Czech wyjaśnił w rozmowie z PAP, że Centrum będzie biurowcem, w którym znajdzie się miejsce dla wybranych firm, świadczących różne usługi dla przedsiębiorców - tych już okrzepłych i tych początkujących. "Mają to być usługi potrzebne firmom - takie jak porady prawne, księgowe, szkolenia, porady z zakresu prowadzenia przedsiębiorstw oraz oczywiście porady finansowe, dotyczące np. pożyczek udzielanych od lat przez naszą Fundację" - wyjaśniał Czech.

Dodał, że z kontaktów, które od lat ma kierowana przez niego Fundacja z lokalnym biznesem wynika, że jest zapotrzebowanie wśród przedsiębiorców na instytucję, w której "pod jednym dachem" można by było załatwić wiele spraw i rozstrzygnąć wiele problemów. "Stąd koncepcja, by takie miejsce stworzyć" - zaznaczył Czech.

Centrum Biznesu - jak wynika z projektu - będzie trzykondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 800 m kw., mieszczącym się na półhektarowej działce przy ul. Wrocławskiej w Opolu - od strony wylotu z miasta na autostradę A4 i Wrocław. Z jego usług korzystać będą mogli przedsiębiorcy z całego województwa.

Czech w rozmowie z mediami w piątek zaznaczał, że nie będzie to "biurowiec pod wynajem". Fundacja ma zadbać o to, by znaleźli się w nim różni usługodawcy, a nie tylko np. kilka biur księgowych.

Inwestycja potrwa do końca kwietnia 2015 roku. "Z końcem czerwca przyszłego roku będziemy przyjmować pierwszych petentów" - zapowiedział Czech.

Marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła obecny w piątek na wmurowaniu aktu erekcyjnego podkreślał, że to "duże, ważne i bardzo potrzebne przedsięwzięcie" wpisujące się w całą sieć tworzonych w ostatnim czasie instytucji otoczenia biznesu, takich jak np. inkubatory przedsiębiorczości. "Docelowo takich instytucji otoczenia biznesu będzie w regionie 25. To optymalna ilość" - uznał Buła.

Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych została zarejestrowana w 1992 roku. Głównym celem jej utworzenia było powołanie jednej instytucji, która miała być odpowiedzialna za właściwe wydatkowanie pieniędzy od rządu niemieckiego, przeznaczonych na wspieranie mniejszości niemieckiej i jej otoczenia w Polsce. Zatrudnia ok. 30 osób.

Jak powiedział PAP w piątek Czech - do tej pory Fundacja udzieliła w sumie ponad 3 tys. niskooprocentowanych pożyczek dla opolskich przedsiębiorców i rolników na kwotę ok. 300 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA