PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W.P. Carey ma apetyt na kolejne inwestycje w regionie

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 kwi 2015 14:18

W.P. Carey ma apetyt na kolejne inwestycje w regionie Arvi A. I. Luoma, Executive Director, W.P. Carey

Do tej pory amerykańska firma inwestycyjna W.P. Carey zainwestowała na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie CEE miliard euro. Jak zapowiada Arvi A. I. Luoma, Executive Director w W.P. Carey, to nie koniec inwestycji.

REKLAMA

- W Europie Środkowo-Wschodniej czujemy się bardzo swobodnie. Jesteśmy obecni tu dość długo, więc znamy realia tego rynku. Będziemy dalej inwestować – mówi Arvi A. I. Luoma i jednocześnie podkreśla, że najjaśniejszym punktem w regionie jest Polska. - Właśnie dlatego fundusze pozwalają tu sobie na bardziej agresywne kroki. W innych państwach ich podejście jest dużo ostrożniejsze. Na taką aktywność jak w Polsce inne kraje muszą jeszcze poczekać – dodaje.

Z drugiej strony szef W.P. Carey zwraca uwagę, że nasz rynek nie jest tak płynny jak np. w Niemczech. Roczna wielkość transakcji w całej Polsce jest porównywalna z wynikiem, jaki osiąga sam Hamburg.

Luoma mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, że Polska i cały region CEE mają przed sobą bardzo dobre perspektywy. - Dane makroekonomiczne pokazują, że mamy do czynienia z systematycznym wzrostem - tłumaczy. Uważa, że fundusze, które nie znają dobrze rynku nieruchomości w regionie CEE, widzą tu wiele ryzyk, np. ryzyko walutowe, brak stabilizacji podatkowej, dużo mniejszą płynność związaną ze skalą rynku. Luoma podkreśla jednak, że jego firma jest graczem długoterminowym, któremu nie zależy na szybkim zysku, w przeciwieństwie do konkurencji, która – jak mówi Luoma - jest bardzo agresywna w swoich działaniach.

W. P. Carey to globalny zarządca funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. W 2014 firma zrealizowała jedną z największych transakcji w sektorze nieruchomości w Polsce - kupiła od CA Immo kompleks Lipowy Office Park za 108 mln euro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA