PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Płocku powstanie Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacyjności

  • Autor: PAP
  • 01 paź 2014 09:34

Płock (Mazowieckie) przygotowuje się do powołania Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności, który wspierałby prowadzenie i rozwój działalności gospodarczej na terenie miasta, w tym małych firm, a także pomagał w realizacji projektów badawczo-rozwojowych.

REKLAMA

Przedsięwzięcie ma być realizowane dzięki środkom, jakie będą dostępne w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-20, a także z ewentualnym wykorzystaniem wsparcia rządowego. Szczegóły koncepcji działalności inkubatora opracuje Płocka Rada ds. Innowacyjności i Działalności Badawczo-Rozwojowej, działająca jako organ doradczy prezydenta tego miasta.

Jak poinformował we wtorek Cezary Supeł, pełnomocnik prezydenta Płocka ds. przedsięwzięć innowacyjnych, inkubator ma być instytucją otoczenia biznesu, wspierającą osoby prowadzące już działalność gospodarczą oraz osoby, chcące taką działalność dopiero rozpocząć.

"Ma to być wsparcie w zakresie gospodarczym, w tym doradcze, infrastrukturalne, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki badawczo-rozwojowej. Chodzi o to, by dzięki Inkubatorowi Przedsiębiorczości i Innowacyjności stworzyć w Płocku miejsce i płaszczyznę do współpracy, gdzie nauka będzie się mogła spotkać z biznesem w interesie i jednej, i drugiej strony, a także w interesie samego miasta" - podkreślił Supeł.

Według niego, korzyściami z działalności inkubatora będą m.in. rozwijanie przedsiębiorczości na terenie Płocka, tworzenie tam nowych miejsc pracy, jak również zwiększanie wpływów do budżetu miasta z podatków.

Supeł zaznaczył, że ponad 99 proc. krajowych przedsiębiorstw to mikro i małe podmioty, które wypracowują 47 proc. PKB. "To jest ta sfera, której chcemy pomóc. Przedsiębiorstwa średnie, duże, poradzą sobie same. To ma być także inkubacja z definicji, czyli wykluwanie się projektów, które będą realizowane razem przez naukę i biznes" - powiedział. Dodał, że jednym zakresów działalności Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności może być np. wsparcie dla tzw. przemysłu kreatywnego firm, związanego ze wzornictwem.

"Docelowo przedsięwzięcie, jakim jest inkubator, ma być realizowane ze środków pomocowych, unijnych, ewentualnie krajowych, ministerialnych. Liczymy na to, że konkursy i środki z nowej perspektywy unijnej pojawią się może jeszcze w tym roku, a być może dopiero w drugim kwartale 2015 r. Chcemy być na to przygotowani" - oświadczył Supeł.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA