PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Polsce jest już tysiąc centrów usług dla biznesu. Rynek przed trudnym wyzwaniem

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 paź 2017 08:02

Przekroczyliśmy już liczbę 1000 centrów usług dla biznesu, tworzonych zarówno przez polskie jak i zagraniczne podmioty. Te przykłady najlepiej obrazują, jak dynamiczny jest ten rynek i czego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach - mówi Miłosz Aleksander, wiceprezes Tate & Lyle.

REKLAMA

- W ostatnich latach odnotowujemy ponad 15-proc. wzrost liczby miejsc pracy na rynku nowoczesnych usług biznesowych. Ten dwucyfrowy wzrost pokazuje najlepiej tendencję rynkową. W Polsce możemy mówić o typowym rynku pracownika. Jednym z sektorów najbardziej odczuwających brak „rąk do pracy” jest właśnie sektor nowoczesnych usług - wskazuje Miłosz Aleksander, wiceprezes Tate & Lyle.

Zdaniem eksperta, największy problem ma na dziś sektor IT, który zatrudnia ponad 30 proc. osób na całym rynku nowoczesnych usług wspólnych. Pogarszającą sytuację z kadrą widać też w takich sektorach jak: usługi finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe czy w dziale obsługi. 

- Chodzi zarówno o zmniejszającą się liczbę absolwentów, pozostających do dyspozycji pracodawców, jak i pracowników doświadczonych. W tej sytuacji musimy proponować wiele rozwiązań, które z jednej strony zabezpieczą nasz biznes, z drugiej zaś pozwolą wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wyzwaniom związanym z nowym pokoleniem, wchodzącym na rynek pracy. Kluczowym aspektem, w który trzeba zainwestować, jest zaangażowanie pracowników. Trzeba zapewnić satysfakcjonujące wynagrodzenie i dodatkowe benefity. Ale należy trzeba od właściwej diagnozy sytuacji - mówi Miłosz Aleksander, wiceprezes Tate & Lyle.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA