PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Polsce powstają 22 "zielone" biurowce - zobacz zdjęcia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 wrz 2012 13:24

W Polsce powstają 22 "zielone" biurowce - zobacz zdjęcia

"Zielone" budownictwo staje się coraz bardziej powszechne w Polsce, a kolejni deweloperzy planują starać się o certyfikaty BREEAM lub LEED. Jak policzył Colliers, w tym momencie w największych miastach naszego kraju powstają 22 biurowce, które spełniają lub - według projektu - mają spełniać wymagania certyfikacyjne.

REKLAMA

Szczególnie duży wysyp biurowców przyjaznych środowisku mamy w Warszawie. Obecnie powstaje tu 9 inwestycji, które albo posiadają już certyfikat BREEAM, albo ubiegają się o jego uzyskanie. O certyfikaty walczą m.in. Karolkowa Business Park, Marynarska 12, Oxygen, Plac Małachowskiego, The Park Warsaw i Warsaw Spire.

Certyfikaty BREEAM już posiada Konstruktorska Business Center, Łopuszańska Business Park oraz Plac Unii. Poziom platynowy precertyfikatu LEED zdobył Atrium 1.

W Krakowie zielonymi biurowcami możemy nazwać dwie inwestycje. Chodzi o Quatro Business Park III, który ubiega się o certyfikat BREEAM oraz Enterprise Park, który jest już precertyfikowany BREEAM.

Jeśli chodzi o Gdańsk, o certyfikat ubiegają się inwestorzy Olivii Business Center, Neptuna i Opery Office. Olivia Point raz Olivia Tower otrzymają certyfikat BREEAM na poziomie Very Good, podobnie jak pierwszy budynek kompleksu, Olivia Gate. Pierwszy certyfikat zostanie wydany jeszcze w tym roku, drugi natomiast w połowie przyszłego. Realizowany przez Hines biurowiec Neptun prawdopodobnie otrzyma certyfikat BREEAM, natomiast Opera Office jest już w trakcie uzyskiwania pre-certyfikatu BREEAM.

We Wrocławiu powstają również trzy inwestycje, które mają otrzymać certyfikaty. Jest to Green Towers (LEED) oraz Green Day i należący do Swede Centre Business Garden.

W Łodzi powstaną dwa biurowce wchodzące w skład kompleksu Green Horizon. Będą one precertyfikowane w systemie LEED na poziomie Gold.

Certyfikat LEED otrzyma także poznańska inwestycja Malta House. Zostanie ona ukończona w III kwartale przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA