PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Polsce utrzymuje się pozytywny klimat inwestycyjny - wywiad z wiceprezesem J.W. Construction

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 gru 2011 11:55

W Polsce utrzymuje się pozytywny klimat inwestycyjny - wywiad z wiceprezesem J.W. Construction

Dla dojrzałego dewelopera, takiego jak J.W. Construction Holding S.A., wejście w segment budownictwa komercyjnego oznacza stabilne inwestowanie. Obiekt pracuje na siebie, pomnaża zainwestowany kapitał i stanowi cenne aktywo na przyszłość - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Tomasz Panabażys, wiceprezes zarządu J.W. Construction Holding S.A.

REKLAMA

W jakim stopniu na kondycję sektora nieruchomości komercyjnych wpływa niestabilna sytuacja gospodarcza europejskich rynków?
Oceniając polski rynek nieruchomości komercyjnych w długiej perspektywie czasu, trzeba stwierdzić, że jest on w dobrej kondycji. Z ostatniego raportu jednej z wiodących firm świadczącej usługi doradcze w tym sektorze wynika, że Polska wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów zagranicznych, a atrakcyjność inwestycyjna największych miast w naszym kraju rośnie. Wynika to z kilku czynników. Dobrze oceniana jest relacja kosztu biura w stosunku do jego standardu czy nadal stosunkowo niskie opłaty za zatrudnienie pracowników.

2012 rok rysuje się jako bardzo trudny i pełen niepewności dla branży deweloperskiej. Jakie Pana zdaniem są największe zagrożenia i szanse dla tego sektora w nadchodzącym czasie?
Sytuacja na rynkach europejskich dynamicznie się zmienia. Dlatego trudno dziś przewidzieć jeden, najbardziej prawdopodobny scenariusz. W kategorii zagrożeń dla branży rozpatrywałbym przede wszystkim wpływ sytuacji makroekonomicznej i jej potencjalne konsekwencje dla rodzimego rynku.

Niemniej jednak w Polsce utrzymuje się pozytywny klimat inwestycyjny w obszarze inwestycji komercyjnych. Jako szansę postrzegam potencjał wynikający z zapotrzebowania na powierzchnie biurowe. Według ekspertów mamy za mało powierzchni, by zaspokoić potrzeby najemców. Odpowiadając na popyt J.W. Construction Holding S.A. jest w trakcie komercjalizacji niedawno oddanego od użytku budynku przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, który jest doskonałym rozwiązaniem dla biznesu. Kolejny nasz obiekt komercyjny powstaje w Szczecinie. To Hanza Tower. W nowoczesnym projekcie przewidziano powierzchnie biurowe, lokale usługowe, sale konferencyjne oraz zlokalizowaną na 25. piętrze restaurację z tarasem widokowym. W planach mamy również uruchomienie inwestycji komercyjnej w centrum Wrocławia i drugiego w stolicy.

Czy w związku z sytuacją na rynku plany inwestycyjne J.W. Construction uległy ograniczeniom, wprowadzono plany oszczędnościowe?
Już w 2009 roku podjęliśmy decyzję o dywersyfikacji źródeł przychodów naszej firmy poprzez rozwój segmentu nieruchomości komercyjnych. Rynek ten charakteryzuje się wysoką dynamiką wzrostu. Dlatego rozszerzyliśmy swoją ofertę o kompleksy biurowe, powierzchnie handlowo-usługowe oraz hotele.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA