PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W sierpniu rusza Centrum Dostarczania Usług IBM

  • Autor: PAP
  • 04 cze 2013 14:40

W sierpniu w Katowicach zostanie otwarte Centrum Dostarczania Usług IBM - poinformowali we wtorek przedstawiciele koncernu i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Na początku zatrudnienie znajdzie tam 400 osób, a docelowo nawet 2 tysiące.

REKLAMA

- Polska to najważniejszy dla IBM kraj Europy Środkowo-Wschodniej. Lokujemy tu inwestycje i będziemy to robić nadal - zapewnił na konferencji prasowej dyrektor generalny IBM na Polskę i kraje bałtyckie Ales Bartunek. Przypomniał, że centrum, które ma ruszyć w Katowicach, będzie drugim takim obiektem IBM w Polsce - w 2009 r. koncern otworzył podobny ośrodek we Wrocławiu. Ponadto w Krakowie działa centrum usług finansowo-księgowych IBM, a w kilku innych miastach koncern ma swoje biura.

Nowe centrum zajmie się dostarczaniem usług dla klientów na całym świecie, ale szczególnie w Europie - powiedział dyrektor. Wyjaśnił, że koncern zdecydował się na otwarcie centrum właśnie w Katowicach ze względu na wykwalifikowaną kadrę i liczne w tym regionie uczelnie wyższe. Wyraził nadzieję, że IBM będzie z nimi blisko współpracować.

Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk ocenił, że decyzja IBM o otwarciu centrum usług w Katowicach jest szansą na ucieczkę regionu do przodu z przemysłu ciężkiego do sfery innowacji i wysokich technologii. Podobnego zdania był prezydent Katowic Piotr Uszok. - To najważniejsze wydarzenie dla Katowic w tym roku, a może nawet w ciągu kilku ostatnich lat. (...) Otwiera miasto na nowoczesny biznes - powiedział.

Centrum w Katowicach ma być w pełni sprawne w 2015 r.

Prezes PAIiIZ Sławomir Majman przytoczył dane, że Polska jest na trzecim miejscu wśród krajów, gdzie firmy chcą lokować tego typu inwestycje, a wyprzedzają nas tylko Indie i Chiny. Poinformował, że w naszym kraju działa ok. 370 centrów dostarczania usług, w których zatrudnienie znalazło 130 tys. osób. Wskazał również, że obecnie Agencja zajmuje się 156 projektami inwestycyjnymi, z których połowa dotyczy tzw. biznesu intelektualnego, czyli m.in. centrów dostarczania usług, czy projektów naukowo-badawczych. Zdaniem Majmana oznacza to, że inwestorzy doceniają potencjał naszego kraju i nie chcą w Polsce już wyłącznie montować swoich produktów, ale także projektować i tworzyć nowe.

IBM jest światowym koncernem wytwarzającym zaawansowane technologie informatyczne obejmujące systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki. W 2012 roku pracownicy firmy IBM zarejestrowali w Stanach Zjednoczonych 6478 patentów. Zapewniło jej to, po raz dwudziesty z rzędu, pierwszą pozycję na liście najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA