PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Walka o afrykańskich inwestorów. EPP będzie miał silną konkurencję

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2016 11:36

Walka o afrykańskich inwestorów. EPP będzie miał silną konkurencję Echo w Kielcach

Zbliżający się debiut Echo Polska Properties na giełdzie w Johannesburgu to ważne wydarzenie dla rynku nieruchomości nie tylko w Polsce. Pomysł nie jest jednak unikalny. Inne REIT-y również ostrzą swoje zęby.

REKLAMA

Chęć wejścia na giełdę w Johannesburgu ogłosiła właśnie Schroder Real Estate Investment Trust Limited. Do tej pory fundusz był notowany w Londynie.

- Firma poszukuje okazji, ponieważ istnieje duże zainteresowanie ze strony południowoafrykańskich inwestorów. Takie działanie pomoże w zdobyciu dodatkowych funduszy i poszerzy bazę udziałowców, dzięki czemu udziały zyskają dodatkową płynność - deklaruje Schroder.

W tym momencie fundusz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Rozważane są różne scenariusze. 

Schroder Real Estate Investment Trust działa głównie na terenie Wielkiej Brytanii. Firma zarządza aktywami o wartości 463 mln funtów. To 53 nieruchomości.

Schroder to nie jedyny podmiot zainteresowany RPA. Jeszcze w lipcu podobną deklarację złożył Hammerson REIT. W ciągu ostatnich lat na giełdę w Johannesburgu weszło kilkanaście spółek nieruchomościowych, w tym wiele europejskich REIT-ów.

Przypomnijmy, 31 sierpnia rozpoczęto notowania akcji Echo Polska Properties na giełdzie w Luksemburgu. Jeszcze we wrześniu tego roku spółka zadebiutuje na giełdzie w Johannesburgu.

- Celem wejścia EPP na giełdy w Johannesburgu i Luksemburgu jest zapewnienie większego dostępu do kapitału oraz zagwarantowanie obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwości zainwestowania na dynamicznym i wysoce atrakcyjnym rynku – powiedział Hadley Dean,prezes EPP.

Na dzień 30 czerwca 2016 roku wartość portfela aktywów EPP wynosiła 1,2 miliarda euro, z czego 78 proc. stanowiły nieruchomości handlowe.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA