PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Walka o afrykańskich inwestorów. EPP będzie miał silną konkurencję

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2016 11:36

Walka o afrykańskich inwestorów. EPP będzie miał silną konkurencję Echo w Kielcach

Zbliżający się debiut Echo Polska Properties na giełdzie w Johannesburgu to ważne wydarzenie dla rynku nieruchomości nie tylko w Polsce. Pomysł nie jest jednak unikalny. Inne REIT-y również ostrzą swoje zęby.

REKLAMA

Chęć wejścia na giełdę w Johannesburgu ogłosiła właśnie Schroder Real Estate Investment Trust Limited. Do tej pory fundusz był notowany w Londynie.

- Firma poszukuje okazji, ponieważ istnieje duże zainteresowanie ze strony południowoafrykańskich inwestorów. Takie działanie pomoże w zdobyciu dodatkowych funduszy i poszerzy bazę udziałowców, dzięki czemu udziały zyskają dodatkową płynność - deklaruje Schroder.

W tym momencie fundusz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Rozważane są różne scenariusze. 

Schroder Real Estate Investment Trust działa głównie na terenie Wielkiej Brytanii. Firma zarządza aktywami o wartości 463 mln funtów. To 53 nieruchomości.

Schroder to nie jedyny podmiot zainteresowany RPA. Jeszcze w lipcu podobną deklarację złożył Hammerson REIT. W ciągu ostatnich lat na giełdę w Johannesburgu weszło kilkanaście spółek nieruchomościowych, w tym wiele europejskich REIT-ów.

Przypomnijmy, 31 sierpnia rozpoczęto notowania akcji Echo Polska Properties na giełdzie w Luksemburgu. Jeszcze we wrześniu tego roku spółka zadebiutuje na giełdzie w Johannesburgu.

- Celem wejścia EPP na giełdy w Johannesburgu i Luksemburgu jest zapewnienie większego dostępu do kapitału oraz zagwarantowanie obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwości zainwestowania na dynamicznym i wysoce atrakcyjnym rynku – powiedział Hadley Dean,prezes EPP.

Na dzień 30 czerwca 2016 roku wartość portfela aktywów EPP wynosiła 1,2 miliarda euro, z czego 78 proc. stanowiły nieruchomości handlowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA