PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex idzie po więcej. Będą nowe inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2016 11:03

Warimpex idzie po więcej. Będą nowe inwestycje Prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch

Spółka Warimpex notuje coraz lepsze wyniki finansowe. To skłania zarząd do tworzenia ambitnych planów rozwoju. Cel? Dywersyfikacja portfela.

REKLAMA

- Pierwsze półrocze 2016 roku było dla nas bardzo zadowalające, wyniki z naszych aktywów są dodatnie i udało nam się zainicjować kolejne projekty zarówno w działalności deweloperskiej jak i po stronie transakcji. Sytuacja w gospodarce rosyjskiej również ulega stopniowej poprawie, co nastraja nas optymistycznie do naszych działań - podsumowuje wyniki za I połowę roku prezes Warimpexu Franz Jurkowitsch.

W segmencie development Warimpex uzyskał w kwietniu pozwolenie na budowę dla projektu biurowca w pobliżu Andel’s Hotel Łódź o powierzchni ok. 26 000 mkw. Ponadto po zakończeniu okresu sprawozdawczego wydane zostało pozwolenie na budowę dla projektu w Krakowie, gdzie będący w posiadaniu Warimpeksu biurowiec zostanie rozebrany i zastąpiony nowym obiektem o pow. ok. 12 000 mkw.

W Krakowie firma jest również właścicielem nieruchomości położonej obok hotelu Chopin, na której ma powstać biurowiec o powierzchni ok. 26 tys. mkw. Prace projektowe są w toku. Na początku roku w Airportcity St. Petersburg w Rosji rozpoczęto budowę budynku wielofunkcyjnego z ok. 450 miejscami postojowymi oraz biurami i archiwami o pow. ok. 6 000 mkw. Cały budynek jest już w całości wynajęty i ma być ukończony w połowie 2017 r.

W segmencie transakcyjnym Warimpex sprzedał w czerwcu na rzecz partnera joint venture swoją połowę udziałów w warszawskim biurowcu Parkur Tower. Ponadto w maju firma podpisała list intencyjny dot. sprzedaży hotelu na rzecz międzynarodowego inwestora. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić w drugiej połowie roku.

- W drugim półroczu 2016 roku oczekujemy utrzymania się pozytywnych trendów w rozwoju firmy. Naszym celem jest dalsza realizacja bieżących projektów deweloperskich w Polsce i w Rosji oraz być może zainicjowanie kolejnych transakcji, oprócz tej zapowiedzianej. Jednocześnie pracujemy nad stałą poprawą wyników sprzedażowych naszych hoteli, warunków finansowania oraz nad spłatą lub refinansowaniem drogich linii kredytowych. W odniesieniu do przyszłości skupiamy się na dywersyfikacji naszego portfolio zarówno pod względem naszych rynków jak i aktywów - dodaje Jurkowitsch.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA