PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex idzie w biurowce

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2016 09:47

Warimpex idzie w biurowce Biurowiec w Łodzi - wizualizacja, fot. Warimpex

Po wielu latach inwestowania głównie w hotele, spółka Warimpex obiera w Polsce kurs na biurowce. Będzie budować na największym, po Warszawie, rynku biurowym w naszym kraju - Krakowie. Dostrzegła też potencjał tego sektora w Łodzi.

REKLAMA

W Krakowie obok hotelu Chopin ma powstać biurowiec o powierzchni ok. 26 000 mkw. Na drugiej działce, którą ma Warimpex, rozebrany zostanie istniejący budynek biurowy, a w jego miejsce wybudowany nowy - o powierzchni ok. 20 000 mkw.

W Łodzi spółka zakupiła działkę w pobliżu hotelu Andel’s, na której również planowana jest budowa biurowca o powierzchni ok. 26 000 mkw.

- Jasnym celem na rok 2016 jest kontynuacja bieżących projektów deweloperskich w Polsce i Rosji - podkreśla prezes Warimpeksu, Franz Jurkowitsch

Warimpex nie debiutuje na rynku biurowym - w Polsce firma zrealizowała warszawski projekt Le Palais. W sumie, na wszystkich rynkach, jest właścicielem pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 42 000 mkw. Ponadto w 2015 roku spółka sprzedała dwa biurowce Jupiter w AIRPORTCITY St. Petersburg. W czerwcu ukończony został także drugi etap budowy biurowca Zeppelin, który został już w całości wynajęty. Warimpex może także przekazać dobre wieści na temat ukończenia projektu w Budapeszcie. Zakończyła się rewitalizacja budynku A w kompleksie biurowym Erzsébet Office, w którym powierzchnie biurowe zostały przekazane najemcy.

Warimpex to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). Jako jeden z największych inwestorów na rynku hotelarskim w Europie Środkowej i Wschodniej Warimpex jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 15 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 3 700 pokoi oraz pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 42 000 mkw.

W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

Spółka działa w 7 krajach europejskich. Do najbardziej spektakularnych hoteli, których Warimpex jest właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym, należą: hotel andel’s w Łodzi, hotele marki angelo w Katowicach, Pradze, Pilźnie, hotel lotniskowy angelo Airporthotel w Bukareszcie, hotel Kempinski w Wiedniu, hotel Crowne Plaza na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg oraz hotel InterContinental w Warszawie.

  • krk 2016-04-29 07:39:39
    Na zdjęciu nie jest biurowiec w łodzi tylko planowany biurowiec w Krakowie przy rondzie mogilskim na miejscu hotelu Chopin!!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA