PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex nie przewiduje kolejnych emisji obligacji w '13

  • Autor: PAP
  • 25 mar 2013 17:50

Warimpex, który rozpoczyna ofertę obligacji zamiennych, zakłada, że jej wartość może wynieść 40-60 mln zł. Jeśli zakończy się sukcesem, spółka nie będzie wychodzić w tym roku na rynek z kolejną emisją obligacji - poinformował w rozmowie z PAP Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

REKLAMA

Zarząd Warimpeksu zdecydował o rozpoczęciu niepublicznej oferty obligacji zamiennych o trzyletnim terminie zapadalności. Obligacje zamienne będą uprawniały do zamiany na lub objęcia do 9 mln akcji spółki. Ostateczna wysokość emisji, cena zamiany oraz stopa procentowa zostaną określone po upływie okresu przyjmowania zapisów.

Emisja będzie skierowana do kwalifikowanych inwestorów, szczególnie z Polski, i spoza USA, UK, Kanady, Australii i Japonii.

"Część inwestorów, których spotkaliśmy podczas lutowego roadshow prosiło o obligacje zamienne, fundusze emerytalne są bowiem raczej zainteresowane opcją posiadania akcji. Są inwestorzy, którzy inwestują tylko w obligacje zamienne. Ta oferta to nasza odpowiedź na ich prośby" - powiedział PAP Jurkowitsch.

"Możemy pozyskać około 40 mln zł. Widzimy duże zainteresowanie na rynku, możliwe więc, że to będzie 60 mln zł" - dodał prezes.

Warimpex przeprowadził w lutym w Polsce ofertę publiczną obligacji o wartości do 80 mln zł. Ostatecznie spółka wyemitowała trzyletnie obligacje o wartości nominalnej 63,1 mln zł. Obligacje o łącznej wartości 26,75 mln zł zostały nabyte przez obecnych obligatariuszy obligacji zamiennych spółki, które zostały wyemitowane w 2011 roku i które zapadają w maju 2014 r., w celu dokonania wymiany tych obligacji na uplasowane obligacje zwykłe.

"Łącznie z tych dwóch emisji możemy osiągnąć 100-120 mln zł" - powiedział prezes.

Wpływy z obu emisji obligacji mają zostać wykorzystane do optymalizacji istniejącej struktury finansowej spółki, głównie w celu refinansowania zobowiązań krótkoterminowych, oraz dla sfinansowania projektów. Spółka planuje m.in. drugą fazę budowy projektu Airportcity St. Petersburg i przebudowę biurowca w Budapeszcie.

Na pytanie, czy spółka może przeprowadzić w tym roku kolejne emisje obligacji, prezes odpowiedział:

"Nie. Myślę, że na ten rok to będzie wszystko. Jeśli uda nam się z sukcesem zamknąć tę emisję, nie będzie w tym roku kolejnej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA