PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex: Projekt Airportcity nabiera tempa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 wrz 2013 09:49

Warimpex: Projekt Airportcity nabiera tempa

Realizowany przez firmę Warimpex projekt Airportcity w St. Petersburgu nabiera tempa. Po realizacji dwóch biurowców i hotelu inwestor spieszy się z zakończeniem budowy kolejnego budynku biurowego.

REKLAMA

Projekt Airportcity w St. Petersburgu jest wspólnym dziełem austriackiego dewelopera Warimpex, firmy UBM oraz CA Immo. Powstający w pobliżu międzynarodowego lotniska Pulkovo projekt rozpoczął działalność w grudniu 2011 roku. Wtedy to otwarto czterogwiazdkowy hotel Crowne Plaza z 294 pokojami oraz pierwszy biurowiec Jupiter 1.

Obecnie w kompleksie znajduje się 17 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Już w 2014 ma się to zmienić. Warimpex spieszy się bowiem z realizacją drugiego etapu projektu, w którego skład wchodzi biurowiec Zeppelin z 14 tys. mkw. powierzchni biurowej.

- Staramy się realizować inwestycję tak szybko, jak jest to możliwe. Zainteresowanie wynajmem powierzchni biurowej jest tak duże, że na potrzeby naszych najemców musieliśmy przekształcić część lokali handlowych pod biura - powiedział Alexander Jurkowitsch, wiceprezes Warimpeksu.

W tym momencie powierzchnia biurowa jest niemal w całości wynajęta. Co ciekawe, jeden z biurowców w pełni wynajął koncern Gazprom.

- Najemcy doceniają dogodne położenie kompleksu tuż przy samym lotnisku. Jest to olbrzymi atut zarówno dla firm wynajmujących powierzchnie biurowe, jak i klientów hotelu - powiedział Christoph Salzer, prokurent w Warimpeksie.

O potencjale projektu świadczą także najbliższe plany rozbudowy kompleksu. Według informacji uzyskanych od przedstawicieli dewelopera, trzeci etap inwestycji może zakładać budowę nawet 150 tys. mkw. powierzchni biurowej.

- Myślimy nad rozpoczęciem przygotowania działki pod trzeci etap. Mamy dla niego miejsce, a zainteresowanie najemców utwierdza nas w tych planach - tłumaczy Salzer. Wstępna data zakończenia projektu to 2016 rok.

Czy podobne projekty są możliwe w Polsce? Duży potencjał dla realizacji podobnej inwestycji posiada m.in. Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Właściciel lotniska oraz terenów do niego przyległych, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze pracuje obecnie nad przygotowaniem projektu kompleksu wielofunkcyjnego. Inwestycje komercyjne mogą bowiem powstać na ponad 22 ha gruntów. Wstępne plany przewidują realizację nawet 180 tys. mkw. powierzchni komercyjnej.

Swoje Airportcity chce mieć także Gdańsk. Tutaj działania miasta i zarządcy portu lotniczego ubiegli jednak prywatni inwestorzy. Na liście chętnych do realizacji podobnych projektów znajdują się również Katowice, Wrocław, Kraków czy Poznań. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA