PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex: w Warszawie jest za dużo biurowców

  • Autor: Propertynews.pl (AWH)
  • 05 paź 2015 11:58

Warimpex: w Warszawie jest za dużo biurowców Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG

Warimpex inwestuje w regionach. Dwa projekty powstaną w Krakowie i Łodzi. Jak powiedział podczas Property Forum 2015 Franz Jurkowitsch, prezes zarządu firmy, nowe inwestycje na terenie Warszawy są wykluczone.

REKLAMA

- Zdecydowaliśmy się na inwestycje w miastach regionalnych – mówił podczas Property Forum 2015 Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG. – W Warszawie jest zbyt wiele projektów biurowych.

Warimpex stawia na umowy najmu podpisane przed rozpoczęciem budowy obiektu, ale niezależnie od stopnia komercjalizacji projekty mają być realizowane zgodnie z ustalonymi terminami. – Jeśli chodzi o „pre lease”, jesteśmy optymistami – zapewnił Jurkowitsch.

Przypomnijmy, we wrześniu br. Warimpex sfinalizował kupno działki w Łodzi w pobliżu Manufaktury i hotelu andel’s Łódź, na której planowana jest budowa biurowca. Firma planuje tam budowę biurowca o powierzchni ok. 29 tys. mkw., która zostanie zakończona w połowie 2017 r.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). Jako jeden z największych inwestorów na rynku hotelarskim w Europie Środkowej i Wschodniej Warimpex jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 18 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 4 600 pokoi, a także pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 42 000 mkw. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty deweloperskie o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mr.pen 2015-11-10 23:07:27
    Zeby czytac trzeba skladac literki w wyrazy. Biurowiec i wiezowiec to 2 rozne slowa :-(
  • tomasz 2015-10-06 19:03:37
    co to jest za "informacja" ? w Warszawie jest za dużo wieżowców , aż się nie chce tego czytać , niedługo będziecie "informować" że białe jest czarne

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA