PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex: w Warszawie jest za dużo biurowców

  • Autor: Propertynews.pl (AWH)
  • 05 paź 2015 11:58

Warimpex: w Warszawie jest za dużo biurowców Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG

Warimpex inwestuje w regionach. Dwa projekty powstaną w Krakowie i Łodzi. Jak powiedział podczas Property Forum 2015 Franz Jurkowitsch, prezes zarządu firmy, nowe inwestycje na terenie Warszawy są wykluczone.

REKLAMA

- Zdecydowaliśmy się na inwestycje w miastach regionalnych – mówił podczas Property Forum 2015 Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG. – W Warszawie jest zbyt wiele projektów biurowych.

Warimpex stawia na umowy najmu podpisane przed rozpoczęciem budowy obiektu, ale niezależnie od stopnia komercjalizacji projekty mają być realizowane zgodnie z ustalonymi terminami. – Jeśli chodzi o „pre lease”, jesteśmy optymistami – zapewnił Jurkowitsch.

Przypomnijmy, we wrześniu br. Warimpex sfinalizował kupno działki w Łodzi w pobliżu Manufaktury i hotelu andel’s Łódź, na której planowana jest budowa biurowca. Firma planuje tam budowę biurowca o powierzchni ok. 29 tys. mkw., która zostanie zakończona w połowie 2017 r.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). Jako jeden z największych inwestorów na rynku hotelarskim w Europie Środkowej i Wschodniej Warimpex jest obecnie właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym 18 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 4 600 pokoi, a także pięciu budynków komercyjnych i biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 42 000 mkw. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty deweloperskie o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

  • mr.pen 2015-11-10 23:07:27
    Zeby czytac trzeba skladac literki w wyrazy. Biurowiec i wiezowiec to 2 rozne slowa :-(
  • tomasz 2015-10-06 19:03:37
    co to jest za "informacja" ? w Warszawie jest za dużo wieżowców , aż się nie chce tego czytać , niedługo będziecie "informować" że białe jest czarne

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA