PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warmia i Mazury atrakcyjne dla sektora BPO/SSC

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 gru 2015 11:43

Warmia i Mazury atrakcyjne dla sektora BPO/SSC Spotkanie "Ciągnie biznes do Warmii i Mazur"

Sektor outsourcingu w Polsce od kilku lat notuje stały roczny wzrost na poziomie 15 - 18 proc. Rok 2015 należał do mniejszych lokalizacji biznesowych, które zaczęły wychodzić z cienia wielkich metropolii i dzięki działaniom promocyjnym coraz skuteczniej zabiegają o zagraniczne inwestycje. Przykładem są Olsztyn i Elbląg, dotąd kojarzone głównie z branżą turystyczną i przemysłem meblarskim.

REKLAMA

Początkowo większość inwestycji z sektora BPO/SSC lokowała się w trzech miastach - Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Kolejny etap to rozwój branży w Trójmieście, Łodzi, Poznaniu czy też Lublinie. Obecnie zaobserwować można ekspansję outsourcingu na kolejne miasta: Bydgoszcz, Szczecin czy Rzeszów. O inwestycje z sektora BPO/SSC coraz silniej zabiegają Warmia i Mazury.

Mniejsze miasta są często traktowane jako „lokalizacje drugiego wyboru”, w których otwierają się oddziały firm działających już w dużych aglomeracjach. Z czasem miasta – satelity stają się samodzielnymi destynacjami biznesowymi. Przykładowo: jeden z największych dostawców usług finansowych na świecie – Citigroup ma swoje centrum operacyjne w Olsztynie, a skandynawska grupa Transcom Worldwide w pierwszej kolejności otworzyła swój oddział w stolicy Warmii i Mazur, a dopiero później w Trójmieście – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Olsztyn stanowi pozytywny przykład lokalizacji świadomie rozwijającej swój potencjał inwestycyjny. Miasto zajęło drugie miejsce w tegorocznym rankingu Doing Business ogłaszanym przez World Bank Group, w którym oceniana jest łatwość prowadzenia działalności gospodarczej. Na terenie Olsztyna działa podstrefa Warmińsko–Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi podatkowe, ułatwienia administracyjne czy profesjonalne usługi doradcze.

O potencjale inwestycyjnym miasta stanowią jednak przede wszystkim ludzie. W stolicy Warmii i Mazur działała sześć uczelni wyższych, które kształcą obecnie ponad 28 tysięcy osób. Mocną stronę olsztyńskich studentów stanowi znajomość języków obcych, przede wszystkim angielskiego oraz niemieckiego, co istotne jest dla firm BPO/SSC zza zachodniej granicy, które interesują się możliwością inwestycji w mieście. Oprócz zasobów kadrowych Olsztyn oferuje im trakcyjne koszty powadzenia biznesu i wynajmu powierzchni biurowej.

- W Olsztynie w sposób idealny krzyżuje się dynamizm i nowoczesność z dziedzictwem kulturowym i niezwykłymi walorami przyrodniczymi. Olsztyn ma wszystko, co potrzeba do udanej inwestycji: dobrą lokalizację, piękne tereny, przygotowaną i niedrogą siłę pracowniczą, dogodnie warunki do rozwoju indywidualnego i przyjazne otoczenie biznesowe – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA