PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warsaw Financial Center z nowym lobby

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sty 2015 11:35

Warsaw Financial Center z nowym lobby

Z końcem grudnia 2014 r. do użytku oddane zostało odnowione lobby Warsaw Financial Center (WFC). To kluczowy punkt dwuletniego programu zmian wprowadzanego przez właścicieli budynku w odpowiedzi na potrzeby jego najemców oraz dynamicznie zmieniającego się warszawskiego rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Gruntowny remont objął całe lobby budynku, które po zainstalowaniu nowych materiałów, nabrało unikalnego wyglądu. Nowy charakter reprezentacyjnej części biurowca nawiązuje do najwyższej klasy obiektów biznesowych.

W zaprojektowanym przez firmę Epstein lobby, dominującą rolę odgrywają elementy w kolorze czarnym i białym. Drewnianą okładzinę ścienną zastąpiono szklanymi panelami, przełamanymi dodatkowo akcentami ze stali szlachetnej. Całości dopełniają czarne klasyczne kanapy. Centralnym punktem nowego lobby jest ściana wizyjna o wymiarach 4,84 m x 4,14 m, złożona z 24 bezszwowych 55` monitorów. To jedyna ogólnodostępna konstrukcja tego typu w Polsce, na której wyświetlane będą treści autorstwa najzdolniejszych polskich i zagranicznych artystów.

Oprócz zmian wizualnych, w lobby WFC wprowadzono także nowe rozwiązania przygotowane z myślą o komforcie pracy najemców i odwiedzających ich gości. Nowoczesny system kontroli dostępu oraz interaktywne kioski usprawnią codzienne poruszanie się po budynku. Dodatkowo, już niebawem oferta usługowa WFC poszerzy się o kolejnych najemców.

- Od momentu przejęcia Warsaw Financial Center, zmieniamy się przede wszystkim z myślą o naszych najemcach. W ubiegłym roku, jako pierwsi w tej części Europy, stworzyliśmy aplikację mobilną WFC, ułatwiającą funkcjonowanie w budynku i jego okolicy. Dziś możemy z dumą zaprezentować ultranowoczesne lobby z jedyną w swoim rodzaju ścianą wizyjną. Stanowi ono zarazem ostatni etap dwuletniego programu zmian - mówi Karol Bartos, Executive Director Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners. 

- Wierzymy, że wprowadzane zmiany potkają się z entuzjastycznym przyjęciem naszych najemców i umocnią silną pozycję WFC na warszawskiej mapie powierzchni biurowych - dodaje.

- Na decyzję o remoncie lobby wpłynął szereg czynników, m.in. potrzeba dostosowania go do najnowszych trendów. Aspekt estetyczny nie był jedynym wyznacznikiem w trakcie realizacji prac. Tak gruntowne przebudowy, pomimo wysokich nakładów, w dłuższej perspektywie przekładają się na obniżenie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem nieruchomości - podsumowuje Artur Lis, Asset Manager w Tristan Capital Partners.

Od momentu zakupu Warsaw Financial Center w 2012 roku przez konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners, odświeżono identyfikację wizualną budynku, wprowadzono nowy system przywoływania wind a także inne przyjazne środowisku rozwiązania związane z certyfikacją ekologiczną. W październiku br. budynek otrzymał certyfikat LEED® Gold w kategorii „Budynki istniejące".

Nowe lobby zaprojektowała firma Epstein, generalnym wykonawcą była firma Aluglass-Realizacja, zaś firma Jones Lang LaSalle odpowiadała za koordynację prac.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA