PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warsaw Spire bez charakterystycznego neonu

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 lip 2015 12:11

Warsaw Spire bez charakterystycznego neonu

Szklana elewacja na 220-metrowym budynku A w kompleksie Warsaw Spire sięgnęła już 31. piętra. Montaż szklanych paneli sięgnął poziomu neonu "Kocham Warszawę", który właśnie został zdemontowany. Napis wróci na Plac Europejski, ale w nowej formie.

REKLAMA

Montaż szklanej elewacji postępuje w górę budynku wieżowego A w kompleksie Warsaw Spire w tempie 1 piętra na tydzień. Obecnie montaż szklanych paneli sięga 31. piętra, a konstrukcja wystających poza obrys konstrukcji, stalowych „skrzydełek” 40. piętra. Z końcem listopada tego roku drugi co do wysokości budynek w  stolicy Polski będzie w pełni przeszklony. Jednocześnie z montażem podkonstrukcji i wieszaniem szklanych paneli elewacji, na pozostałych frontach robót  przebiegają intensywne prace budowlane, wykończeniowe i instalacyjne, realizowana jest również aranżacja przestrzeni placu Europejskiego.

W kwietniu tego roku ukończono 180-metrową konstrukcję żelbetową, zamykając strop nad ostatnim, 49. piętrem budynku A. W tym tygodniu zamontowane  zostały ponad 15-metrowe podstawy dwóch stalowych iglic (docelowo 40 metrowych) o masie ponad 9 ton każda. Pełną wysokość 220 metrów budynek wieżowy osiągnie wraz z montażem kolejnych elementów  iglic, które pojawią się na dachu budynku jesienią tego roku.

Sylwetka Warsaw Spire do tej pory wyróżniała się także dzięki temu, że co wieczór rozświetlał ją tętniący kolorami, wysoki na 10 i długi na 25 metrów napis „Kocham Warszawę”. Neon zamontowany na wysokości 140 metrów nad ziemią rozbłysnął w grudniu 2014 r. z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście.

Aby umożliwić kontynuację prac montażowych elewacji na budynku wieżowym, zajmujący aż 3 kondygnacje napis świetlny został w dniu 02. lipca zdemontowany. Hasło „Kocham Warszawę”  zyskało sympatię mieszkańców Warszawy, dlatego też pozostanie ono stałym elementem placu Europejskiego.

Warsaw Spire i plac Europejski to jedna z najważniejszych inwestycji na mapie Warszawy i  jest największą pod względem powierzchni inwestycją biurową w Polsce. Całkowita powierzchnia kompleksu to 100 000 mkw., z czego 60 000 mkw. znajdzie się w 49-kondygnacyjnym budynku wieżowym. Dwa 15-piętrowe budynki sąsiadujące oferują powierzchnię ok. 20 000 mkw. każdy. Warsaw Spire na 9 miesięcy przed ukończeniem jest już wynajęty na poziomie blisko 60 proc. Funkcje biurowe kompleksu dopełni aranżacja placu Europejskiego. Jest to pierwszy ogólnodostępny plac miejski tej skali realizowany przez prywatnego inwestora.

Budowa całości kompleksu Warsaw Spire i Placu Europejskiego zostanie ukończona zgodnie
z harmonogramem w kwietniu 2016 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA