PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa będzie miała swoje Twin Towers

 • Autor: propertynews.pl (JM)
 • 12 mar 2012 08:20

Warszawa będzie miała swoje Twin Towers

Spółka Warsaw Plaza Holding, zarządzająca biurowcem Oxford Tower (dawniej Intraco II) w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 8, przygotowuje jego rozbudowę i realizację Twin Towers Complex.

REKLAMA

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano modernizację istniejącego wieżowca (budynek A) ze zmianą sposobu użytkowania na funkcje hotelowe wraz z częścią handlowo-usługowo-biurową i garażem podziemnym oraz realizację od podstaw biurowca z zapleczem usługowym i halą parkingową (budynek B). Kompleks będzie się nazywał Twin Towers Complex (TTC).

Budynek A po zakończeniu inwestycji będzie miał wysokość 175 m, natomiast obiekt B - 235 m i 0,46 ha powierzchni zabudowy. W ich sąsiedztwie zrealizowana zostanie zabudowa towarzysząca o wysokości do sześciu kondygnacji, w tym hotel (od strony ul. Nowogrodzkiej).

Uzupełnieniem będzie podziemny, sześciokondygnacyjny garaż o powierzchni ponad 7 ha.

Oxford Tower zlokalizowany jest na działce położonej w sąsiedztwie Hotelu Marriott. Ma 6,7 tys. mkw. powierzchni zabudowy, 46 kondygnacji (ok. 150 m) i dwa poziomy podziemnego parkingu.

 • Vincenzo 2012-03-13 09:48:29
  Pracuje w Oxford Tower i muszę przyznać iż o ile z zewnątrz prezentuje się jako tako to wewnątrz aż błaga o remont. Wiele zastosowanych w nim rozwiązań jest grubo przestarzałych i najwyższa pora zrobić mu kapitalny remont.
  P.S. A okna miał nie myte od nowości ledwie światło przez nie wpada.
 • Podpis 2012-03-12 19:20:40
  W ogóle nie mogę sobie wyobrźić tego, że któryś z tych budynków mógłby się zmienić. Są ikoną Warszawy tak jak i PKiN.
 • cyrkiel 2012-03-12 18:39:43
  Oxford Tower to jeden z najlepszych warszawskich budynków, który przez lata kształtował charakter miasta. Jego architektura jest ponadczasowa i pomimo 40 lat nadal zachwyca elegancją i nowoczesnością. Zmiana jego wyglądu będzie barbarzyństwem.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA