PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa da się lubić na MIPIM

  • Autor: PAP
  • 14 mar 2018 07:13

Warszawa da się lubić na MIPIM

Jeśli otwierać centrum usług biznesowych, to w stolicy Polski. Takie są wnioski z raportu Deloitte prezentowanego na targach MIPIM w Cannes - czytamy w środę w "Pulsie Biznesu".

REKLAMA

"Nie wiedziałem, czego się spodziewać, ale miasto spowodowało, że nasz projekt centrum usług biznesowych stał się bardziej ambitny" - powiedział jeden z dyrektorów finansowych po dwóch dniach pobytu w Warszawie. To początek raportu Deloitte prezentowanego podczas targów nieruchomości w Cannes.

Autorzy porównali Warszawę z czterema innymi stolicami regionu: Pragą, Budapesztem, Bukaresztem i Bratysławą. Wzięli pod uwagę kilkadziesiąt czynników, które mają wpływ na otoczenie biznesowe, w tym dane dotyczące sektora BSC, dostępu do kadr, połączeń lotniczych i rynku biurowego. Warszawa wyróżnia się na plus pod względem liczby centrów (167, a drugi jest Bukareszt 110), mniej pod względem liczby pracowników BSC (42,6 tys., a wygrywa Bukareszt z 70 tys.), ciągną tu mniejsze centra i wciąż jest dużo miejsca do rozwoju. Nie ma problemu z dostępem do młodych pracowników, a liczba studentów ekonomii i pokrewnych kierunków (41 tys.) jest wyższa od konkurencji o 25 proc. (Praga 32,8 tys.). Lotnisko Chopina wypada nieco gorzej od rywali pod względem liczby obsługiwanych kierunków (50, podczas gdy Bratysława ma 76, a Praga 56), ale jak widać po liczbie obecnych w Warszawie centrów - nie jest to aż tak ważne dla firm - podaje gazeta.

Pod względem powierzchni biurowej Warszawa nie ma sobie równych: dysponuje 5,3 mln mkw. (druga pod tym względem Praga ma 3,3 mln mkw.), a w ciągu 12 miesięcy powstanie 750 tys. (w Pradze 330 tys. mkw.) - czytamy.

Autorzy raportu sugerują dodatkowo kilka wskazówek, aby do Warszawy ściągnąć jeszcze więcej centrów. Chodzi o m.in upowszechnienie wiedzy o Warszawie jako bezpiecznym miejscu dla tego sektora oraz zadbaniu o dostęp do pracowników znających pożądane języki obce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA