PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa miastem start-upów? Biurowce zapełni nowy typ najemców

 • Autor: propertynews.pl
 • 30 maj 2016 14:55

Warszawa miastem start-upów? Biurowce zapełni nowy typ najemców

Świat ogarnął start-upowy szał, a na liście ważnych lokalizacji pod taką działalność coraz mocnej zaznacza się Warszawa. Udział ma w tym Google, który uruchomił w stolicy jeden ze swoich kampusów, ale też fama o naszym kraju jako świetnym miejscu do rozpoczęcia innowacyjnego biznesu. Czy na tym trendzie skorzystają deweloperzy biurowy i w perspektywie czasu małe firmy zapełnią nowoczesne biurowce?

REKLAMA

Testowanie nowych modelów działalności to już globalny trend, a start-upy to źródło wielu dobrze działających przedsiębiorstw, także w Polsce. - Warszawa może stać się ważnym punktem na mapie firm technologicznych, a wręcz miastem start-upów – podkreślał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Przemysław Krych, Griffin Group.

Tomasz Buras, Savills podkreślał, że Polska i Warszawa mają świetne otoczenie gospodarcze dla rozwoju start-upów. - W ubiegłym roku w stolicy ruszył kampus Google. Podobne działają w takich miastach jak: Tel Aviv, Londyn, Seul, Madryt czy Londyn. Wielu ekspertów było zaskoczonych, że Google wybrało na lokalizację właśnie Warszawę, jednocześnie podkreślając, że może to być magnes dla kolejnych graczy. Teraz jeden z nich przygląda się Warszawie – mówił Tomasz Buras.

Choć to zazwyczaj małe firmy, bez historii finansowej, coraz częściej wynajmują powierzchnię w biurowcach. Nicklas Lindberg, Echo Investment podkreślił, że to nowa tendencja, na którą deweloperzy powinni się przygotować. - Małe firmy rozwijają się i trzeba się zastanowić, jak je przyciągnąć – zaznaczył. - Echo otwiera drzwi także dla takich graczy. Jesteśmy w stanie oferować przestrzeń dla ludzi potrzebujących biura natychmiast - dodał.

Damian Grzywacz, Penta Investments, zwrócił uwagę, że start-upy okazują zainteresowanie wynajmem powierzchni także w Czechach i na Słowacji. - Musimy zwracać uwagę na takie spółki, bo w przyszłości mogą stać się ważną grupą najemców. Trzeba się na nich przygotować, choć niekoniecznie od razu finansowo. To jest inwestycja w pomysł – mówił.

Także Skanska nie lekceważy tej grupy firm. - W firmie Skanska już się tym zajmujemy. Otwieramy drzwi dla mniejszych graczy, bo zyskają oni na znaczeniu w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przygotowujemy się na ten nowy rozdział – mówił Arkadiusz Rudzki.

Przemysław Krych zwrócił uwagę na jeszcze inny, nowy trend. - W tym momencie mówimy już o co-workingu – sieci społeczności i oferowaniu czegoś więcej niż tylko biur. Trzeba zrozumieć ten trend, tak jak zrobiono to w We Work - wyjaśnił. We Work poszło o krok dalej łącząc biuro z mieszkaniem. - Przekonali inwestorów, że to korzystna umowa dla firmy. Trzeba się przyjrzeć propozycjom sieci społecznościowych. To wpłynie i na rynek mieszkalny, i biurowy - podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mistrz 2016-06-21 14:58:07
  Koneser który skusił Google by się tam ulokował to bardzo nowoczesny biurowiec zupełnie nie przypominający klasycznych biurowych rozwiązań. Zabytkowy budynek, na uboczu nie w centrum miasta z piękną historią i naprawdę ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Moim zdaniem czas pomysleć by budować własnie tak a nie tworzyć kolejny mordor tym razem dla startupów.
 • artmetic ekonsulting 2016-06-04 03:08:07
  Dotacje unijne dla start-upów, pomoc w rozwoju i prowadzeniu firm:

  artmetic.pl
 • Felikis D 2016-05-31 09:27:41
  Tym sposobem pod przykrywką innowacyjności wprowadza się obóz pracy jako najbardziej wydają formę wyzysku

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA