PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa miastem start-upów? Biurowce zapełni nowy typ najemców

 • Autor: propertynews.pl
 • 30 maj 2016 14:55

Warszawa miastem start-upów? Biurowce zapełni nowy typ najemców

Świat ogarnął start-upowy szał, a na liście ważnych lokalizacji pod taką działalność coraz mocnej zaznacza się Warszawa. Udział ma w tym Google, który uruchomił w stolicy jeden ze swoich kampusów, ale też fama o naszym kraju jako świetnym miejscu do rozpoczęcia innowacyjnego biznesu. Czy na tym trendzie skorzystają deweloperzy biurowy i w perspektywie czasu małe firmy zapełnią nowoczesne biurowce?

REKLAMA

Testowanie nowych modelów działalności to już globalny trend, a start-upy to źródło wielu dobrze działających przedsiębiorstw, także w Polsce. - Warszawa może stać się ważnym punktem na mapie firm technologicznych, a wręcz miastem start-upów – podkreślał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Przemysław Krych, Griffin Group.

Tomasz Buras, Savills podkreślał, że Polska i Warszawa mają świetne otoczenie gospodarcze dla rozwoju start-upów. - W ubiegłym roku w stolicy ruszył kampus Google. Podobne działają w takich miastach jak: Tel Aviv, Londyn, Seul, Madryt czy Londyn. Wielu ekspertów było zaskoczonych, że Google wybrało na lokalizację właśnie Warszawę, jednocześnie podkreślając, że może to być magnes dla kolejnych graczy. Teraz jeden z nich przygląda się Warszawie – mówił Tomasz Buras.

Choć to zazwyczaj małe firmy, bez historii finansowej, coraz częściej wynajmują powierzchnię w biurowcach. Nicklas Lindberg, Echo Investment podkreślił, że to nowa tendencja, na którą deweloperzy powinni się przygotować. - Małe firmy rozwijają się i trzeba się zastanowić, jak je przyciągnąć – zaznaczył. - Echo otwiera drzwi także dla takich graczy. Jesteśmy w stanie oferować przestrzeń dla ludzi potrzebujących biura natychmiast - dodał.

Damian Grzywacz, Penta Investments, zwrócił uwagę, że start-upy okazują zainteresowanie wynajmem powierzchni także w Czechach i na Słowacji. - Musimy zwracać uwagę na takie spółki, bo w przyszłości mogą stać się ważną grupą najemców. Trzeba się na nich przygotować, choć niekoniecznie od razu finansowo. To jest inwestycja w pomysł – mówił.

Także Skanska nie lekceważy tej grupy firm. - W firmie Skanska już się tym zajmujemy. Otwieramy drzwi dla mniejszych graczy, bo zyskają oni na znaczeniu w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przygotowujemy się na ten nowy rozdział – mówił Arkadiusz Rudzki.

Przemysław Krych zwrócił uwagę na jeszcze inny, nowy trend. - W tym momencie mówimy już o co-workingu – sieci społeczności i oferowaniu czegoś więcej niż tylko biur. Trzeba zrozumieć ten trend, tak jak zrobiono to w We Work - wyjaśnił. We Work poszło o krok dalej łącząc biuro z mieszkaniem. - Przekonali inwestorów, że to korzystna umowa dla firmy. Trzeba się przyjrzeć propozycjom sieci społecznościowych. To wpłynie i na rynek mieszkalny, i biurowy - podsumował.

 • mistrz 2016-06-21 14:58:07
  Koneser który skusił Google by się tam ulokował to bardzo nowoczesny biurowiec zupełnie nie przypominający klasycznych biurowych rozwiązań. Zabytkowy budynek, na uboczu nie w centrum miasta z piękną historią i naprawdę ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Moim zdaniem czas pomysleć by budować własnie tak a nie tworzyć kolejny mordor tym razem dla startupów.
 • artmetic ekonsulting 2016-06-04 03:08:07
  Dotacje unijne dla start-upów, pomoc w rozwoju i prowadzeniu firm:

  artmetic.pl
 • Felikis D 2016-05-31 09:27:41
  Tym sposobem pod przykrywką innowacyjności wprowadza się obóz pracy jako najbardziej wydają formę wyzysku

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA