PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa oferuje relatywnie tanie nieruchomości

 • Autor: propertynews.pl
 • 15 paź 2013 10:43

Warszawa oferuje relatywnie tanie nieruchomości

Warszawa stanowi bardzo dobrą alternatywę dla inwestorów zainteresowanych zakupem relatywnie tanich nieruchomości, w dobrym standardzie, z instytucjonalnymi umowami najmu, na perspektywicznym i rozwojowym rynku - uważa Marcin Juszczyk, członek zarządu, Capital Park.

REKLAMA

- Polski sektor nieruchomości jest bardzo dobrze oceniany przez inwestorów zagranicznych. Polska, a szczególnie Warszawa, jest najbardziej liczącym się rynkiem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i utrzymuje się wysoko w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej, wyprzedzając Pragę, Bratysławę, Budapeszt czy Bukareszt - podkreśla Marcin Juszczyk.

Jak dodaje, nasz rynek jest postrzegany jako perspektywiczny, w fazie intensywnego rozwoju. Dynamika ta jest związana z tempem wzrostu gospodarczego Polski.

Członek zarządu Capital Park twierdzi, iż Warszawa jest najbardziej płynnym rynkiem w regionie i ma największe zasoby powierzchni biurowej w porównaniu z innymi stolicami Europy Środkowo-Wschodniej. Porównując jednak stolicę do bardziej dojrzałych rynków europejskich, wciąż widzi duży potencjał do dalszego wzrostu.

- Jesteśmy też postrzegani jako kraj stabilny politycznie, a wzrost polskiego PKB udowadnia względnie największą odporność polskiej gospodarki na wstrząsy wywołane kryzysem. Jesteśmy też centrum finansowym regionu z uwagi na dominującą pozycję warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Dodatkowo dobra kondycja banków wzmacnia pozycję naszego kraju i Warszawy na mapie Europy - wyjaśnia.

Marcin Juszczyk podsumowuje, że Warszawa stanowi atrakcyjny rynek inwestycyjny również z uwagi na atrakcyjne stopy kapitalizacji i relatywnie niskie stawki czynszów w porównaniu z krajami Europy Zachodniej. - Inwestorzy dostają nieruchomości wysokiej klasy za mniejsze pieniądze niż w rozwiniętych miastach Europy - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • pakol 2015-07-08 11:30:54
  Proszę tutaj - jartom.com/centrum-logistyczne-na-sprzedaz Chociaż to już przykład bardzo wysoko budżetowy. Teraz można zarobić sporą kasę, ale licząc się z długoterminową inwestycją.
 • malwik 2014-07-09 11:52:09
  Zobaczcie sobie w Jartomie w jakich cenach wiszą aktualnie warszawskie nieruchomości. Przy niektórych przypadkach ja takich wycen zupełnie nie kojarzę.
 • inwestor 2013-10-16 11:21:58
  Ach ci zagraniczni inwestorzy, co my byśmy bez nich zrobili.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA