PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa stolicą polskich certyfikatów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2016 10:51

Warszawa stolicą polskich certyfikatów Fot. Fotolia

Rośnie popularność certyfikacji polskich budynków komercyjnych. Liderem pod tym względem jest Warszawa, ale coraz więcej inwestorów stara się o certyfikaty dla budynków w miastach regionalnych.

REKLAMA

Jak wynika z danych agencji Colliers, w tym momencie na terenie Polski istnieje 270 budynków z certyfikatem BREEAM i 87 z LEED.

Najwięcej, bo 168 (w tym 130 w BREEAM) budynków znajduje się w Warszawie. Drugim miastem pod tym względem jest Kraków (29 w BREEAM i 5 w LEED). Kolejne miejsca zajmuje Poznań (12 i 9) oraz Wrocław (10 i 11).

Na mapie Polski wyróżnia się również Łódź (10 i 3), Gdańsk (7 i 4) oraz Szczecin (4 i 2).

Na certyfikaty najczęściej stawiają właściciele budynków biurowych. Stanowią one 70 proc. wszystkich udzielonych certyfikatów. 22 proc. to budynki handlowe, a 7 proc. magazyny. 

Perspektywy dla dalszego rozwoju rynku są bardzo interesujące. Jak wskazuje Colliers, istotny jest tu przykład Szczecina. To pierwsze miasto w Polsce, które wprowadziło ulgi podatkowej dla nieruchomości certyfikowanych na poziomie Gold w systemie LEED lub Very Good w systemie BREEAM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA