PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa wśród największych rynków inwestycyjnych na świecie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 paź 2014 08:59

Warszawa wśród największych rynków inwestycyjnych na świecie

Nowy Jork to po raz czwarty największy na świecie rynek inwestycyjny. W ciągu roku wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne wzrósł o prawie 11 proc. do 55,4 mld dolarów. Warszawa tym razem zajęła 58. miejsce na liście najbardziej aktywnych rynków.

REKLAMA

Z corocznego raportu firmy Cushman & Wakefield zaprezentowanego dziś na targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium „Winning in Growth Cities" wynika, że w minionych 12 miesiącach do końca czerwca bieżącego roku wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne na całym świecie wzrósł o 17,2 proc. do poziomu 788 mld USD, przy czym najwięcej zainwestowano w Nowym Jorku.

W globalnym rankingu nadal dominuje kilka miast, ale wobec coraz większej tolerancji ryzyka aktywność inwestycyjna wzrasta także na innych rynkach.

W ciągu 12 miesięcy do końca II kw. 2014 r. wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne w Nowym Jorku wyniósł 55,4 mld USD, co przekłada się na 7 proc. udział w globalnym rynku. Dzięki wzrostowi aktywności inwestycyjnej o 40,5 proc. Londyn, w którym zainwestowano 47,3 mld USD, zmniejszył dystans dzielący go od Nowego Jorku. Ponadto stolica Wielkiej Brytanii cieszy się największą popularnością wśród inwestorów zagranicznych. Z kolei Tokio z inwestycjami na poziomie 35,5 mld USD odzyskało trzecią pozycję w rankingu wyprzedzając Los Angeles (33,1 mld USD), które spadło na czwarte miejsce. Pierwszą piątkę zestawienia zamyka San Francisco, w którym wartość obrotów na rynku inwestycyjnym wyniosła 23,8 mld USD.

- Konkurencja, wzrost i zachodzące zmiany to czynniki, które spowodują przesunięcia w globalnym rankingu. Miasta z dużymi węzłami komunikacyjnymi nadal zajmują najważniejsze miejsce w planach inwestorów, ale coraz bardziej wzrasta zainteresowanie innymi lokalizacjami za sprawą większego zaufania i poprawy dostępu do źródeł finansowania, a także niewystarczającej podaży aktywów inwestycyjnych na głównych rynkach. Akceptacja ryzyka wzrosła zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie oraz Azji, zwłaszcza w przypadku możliwości nawiązania współpracy z lokalnymi partnerami. W 2015 r. globalna gospodarka będzie się rozwijać, ale będzie nadal narażona na różnego rodzaju ryzyka, a tempo wzrostu gospodarczego będzie zróżnicowane w poszczególnych krajach. Przyczyni się do tego między innymi polaryzacja polityki monetarnej, która w niektórych krajach będzie zacieśniana, a w innych pozostanie łagodna - powiedział Carlo Barel di Sant'Albano, dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield.

  • wwa 2014-10-08 13:20:15
    W Warszawie otwierają się też nowe możliwości. mowi się często o nowych powierzchniach biurowych w szklanych wiezowcach, które rosną jak grzyby po deszczu na Woli. ale teraz dzieki metru rynkiem staje się Praga, taką jaskółką będzie Koneser, gdzie połączono ciekawe rozwiązanie - nowoczesne biura w historycznym miejscu. teraz w takie miejsce do pracy bedzie sie dostac łatwo nie bedzie potrzeby stania w korkach, bo jest i metro i tramwaj. idealne miejsce na biuro, myslę że takich inwestycji na Pradze bedzie przybywać, co pokazuje jak bardzo rynek warszawski ewoluuje

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA