PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawiakom podoba się projekt biurowca Plac Zamkowy

  • Autor: Anna Liszka
  • 15 paź 2014 13:36

Warszawiakom podoba się projekt biurowca Plac Zamkowy

Budynek biurowo-usługowy Plac Zamkowy, który powstaje między ulicami Senatorską, Podwale i Miodową w Warszawie, ze względu na swoją lokalizację budzi wiele emocji. Inwestor, spółka Senatorska Investment, zlecił pracowni Millward Brown przeprowadzenie badań wśród warszawiaków z których wynika, że przeważającej większości respondentów projekt podoba się, a w budynku najchętniej widzieliby restaurację lub kawiarnię.

REKLAMA

W badaniu opinii przeprowadzonym przez Millward Brown na reprezentatywnej próbie warszawiaków, 70 proc. respondentów stwierdziło, że budynek Plac Zamkowy - Business with Heritage im się podoba. 22 proc. badanych było nastawione negatywnie do projektu, a ok. 11 proc. nie miało na jego temat zdania.

Ponad dwie trzecie mieszkańców Warszawy uznało, że budynek jest dobrze dopasowany do historycznej zabudowy Starego Miasta, a tylko ok. 20 proc. osób było odmiennego zdania.

Warszawiacy, biorący udział w badaniu, ocenili także pozytywnie decyzję inwestora o zabudowie pustej działki przy Placu Zamkowym - 66 proc. osób stwierdziło, że woli powstający budynek zamiast niezagospodarowanej wcześniej przestrzeni. 20 proc. respondentów wolałoby, żeby działka pozostała nadal pusta.

- Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Millward Brown potwierdzają, że mieszkańcy Warszawy doceniają najwyższą jakość architektury budynku Plac Zamkowy. Cieszymy się, że budynek zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną - RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, w opinii znakomitej większości warszawiaków idealnie wpisuje się w historyczną zabudowę warszawskiej Starówki - powiedział Maksymilian Marcinkowski, prezes Senatorska Investment.

Mieszkańcy miasta mieli również możliwość wskazania rodzaju usług, które mogłyby pojawić się w budynku. - Chcieliśmy zweryfikować czy funkcje, które przewidzieliśmy na parterze naszej inwestycji pokrywają się z oczekiwaniami mieszkańców stolicy - przyznaje Maksymilian Marcinkowski.

Warszawiacy najchętniej widzieliby w nowym budynku restaurację lub kawiarnię - 41 proc. respondentów. Co trzeci mieszkaniec stolicy (37 proc.) chciałby, aby w budynku powstała galeria sztuki, a 10 proc. badanych widziałoby w tym miejscu drogerię lub sklep z odzieżą. - Te wyniki utwierdziły nas w przekonaniu, że to co pierwotnie chcieliśmy zaproponować jest właściwie - podkreśla Marcinkowski. Prezes Senatorska Investment nadmienia, że gastronomia była od samego początku uwzględniona w planach, a zainteresowanie ze strony dużych sieci gastronomicznych jest spore. - Planowaliśmy jeden większy lokal gastronomiczny od strony Placu Zamkowego. Jest duże prawdopodobieństwo, że tego typu lokali pod restaurację i kawiarnię będzie więcej - mówi Marcinkowski.

W planach jest lokal gastronomiczny również na pierwszym piętrze od strony Placu Zamkowego. - Chętniej widzimy w tym budynku miejsca, które będą z korzyścią dla mieszkańców Warszawy - przekonuje.

Na pierwszym i drugim piętrze budynku zaplanowano powierzchnie biurowe. Maksymilian Marcinkowski nadmienia, że jest duże zainteresowanie ze strony najemców z sektora usług finansowych i polskiego sektora energetycznego. Obecnie trwają negocjacje.

Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem ds. komercjalizacji budynku. Obiekt nie jest jeszcze wpełni wynajęty. Marcinkowski zaznacza, że od końca lata trwa proces decyzyjny mający na celu wybór najlepszego najemcy na każdą powierzchnię zarówno biurową, handlową, jak i usługową.
Zakończenie budowy planowane jest na II połowę marca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA