PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawska iglica pnie się w górę

  • Autor: Emilia Wiśniewska
  • 22 kwi 2014 17:35

Warszawska iglica pnie się w górę

Na warszawskiej Woli powstaje 220-metrowa wieża, która razem z towarzyszącymi jej dwoma 55-metrowymi budynkami zaoferuje 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. To tyle, ile we wszystkich działających obecnie na Woli biurowcach. O inwestycji Warsaw Spire, która pochłonie ponad miliard złotych, rozmawiamy z Jeroenem van der Toolenem, dyrektorem zarządzającym Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

REKLAMA

Warsaw Spire to spektakularna inwestycja, która przyciąga uwagę rynkowych graczy oraz oczy większości Warszawiaków. Co było inspiracją dla powstania tego projektu?

Koncepcja Warsaw Spire powstała w oparciu o założenie stworzenia kompleksu biurowego, który stanie się symbolem nowoczesności i funkcjonalności oraz jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta. Chcieliśmy również by Warsaw Sprie wkomponował się w okoliczną tkankę miejską i jednocześnie wykreował nową przestrzeń publiczną dostępną dla warszawiaków. To już się dzieje. Nasz projekt powstaje przy Placu Europejskim, który wypełni zieleń, kawiarnie, restauracje, elementy małej architektury, a nawet amfiteatr. Obecne jesteśmy na etapie zamykania ostatecznej koncepcji wyglądu Placu. Wierzymy, że stanie się on nowym miejscem spotkań dla mieszkańców stolicy, a także, łącząc funkcje biurowe z publicznymi, spowoduje, że kwartał ulic Towarowej, Grzybowskiej, Łuckiej i Wroniej będzie tętnić życiem także po godzinach pracy biur.

Projekt wykonany został przez belgijską pracownię architektoniczną M.& J-M. Jaspers - J. Eyers & Partners, która już wielokrotnie współpracowała z Ghelamco. Z polskiej strony w prace przy projekcie zaangażowana jest Polsko - Belgijska Pracownia Architektury - Projekt.

Budynek ma szansę stać się nowym symbolem Warszawy, ale największe piętno odciśnie na dzielnicy w której powstaje - Woli...

Już teraz jesteśmy świadkami zmiany charakteru tej dzielnicy. Obraz Woli, jaki do tej pory znali warszawiacy wkrótce odejdzie w zapomnienie. Dzięki wielu już powstającym i planowanym inwestycjom biurowym, mieszkaniowym i handlowym okolica Ronda Daszyńskiego stanie się nowym, nie tylko biznesowym, centrum stolicy. Oczywiście ogromny wpływ na zdynamizowanie rozwoju Woli i przesuwanie się centrum miasta w kierunku zachodnim ma budowa drugiej linii metra.

To na pewno trudny projekt, który postawił przed Ghelamco wiele wyzwań. Czy inwestycja zgodnie z planem?

Warsaw Spire jest niewątpliwie największym wyzwaniem w historii Ghelamco, ale mamy odpowiednie doświadczenie i know-how by spokojnie prowadzić proces budowy i, jak w przypadku każdego naszego projektu, dostarczyć inwestycję na czas. Oczywiście skala inwestycji jest nieporównywalna z żadną z naszych poprzednich inwestycji - projekt dostarczy 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, czyli tyle co 3 - 4 standardowe biurowce.

  • 1
  • 2
  • gsz87 2014-05-04 20:04:12
    ciekawe skąd masz takie info? pewnie z własnych obserwacji zza ogrodzenia hehehe
  • pan pikuś 2014-04-24 15:53:44
    Ciekawe jak długo będzie funkcjonował bezawaryjnie ten obiekt bo z informacji jakie docieraja z rynku jest tam ładowane co najtańsze a budynek tej klasy chyba powinien spełniać trochę wyższe kryteria ale co tam za trzy lata sprzedadzą jakiemuś funduszowi i będzie niezła wtopa

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA