PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawski biurowiec odnawia eko certyfikat

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 kwi 2016 16:55

Warszawski biurowiec odnawia eko certyfikat Marynarska Business Park

Marynarska Business Park odnowiła certyfikat środowiskowy BREEAM In-Use na poziomie Very Good z oceną 67 proc. w kategorii Asset. Tym samym potwierdzona została przyjazność obiektu dla środowiska naturalnego.

REKLAMA

Dwa lata temu obiekt poddany został wielokryterialnemu systemowi oceny funkcjonowania budynku w jego otoczeniu przez Building Research Establishment. Dzięki wysokim notom w opiniowanych kategoriach, kompleks uzyskał poziom Very Good z oceną 67 proc. Tak wysoka punktacja była możliwa dzięki zastosowaniu wielu proekologicznych rozwiązań w ośmiu badanych kategoriach: zużycie energii, gospodarka wodno-ściekowa, wykorzystane materiały, ochrona przed emisją zanieczyszczeń, wykorzystanie terenu oraz wpływ na ekologię, komfort użytkowników, gospodarka odpadami oraz lokalizacja i transport do i z budynku. Aby zachować certyfikat, konieczne jest jego coroczne potwierdzanie i pełen audyt co 3 lata. Marynarska Business Park już dziś przygotowuje się do tej przyszłorocznej weryfikacji i wdraża kolejne proekologiczne rozwiązania.

Najwyższą ocenę cząstkową, bo aż 95 proc., MBP uzyskał w kategorii „lokalizacja i transport do i z budynku”. Tak wysoki wynik możliwy był dzięki bliskości usług takich jak kawiarnia, bar, bank i bankomat, a także dzięki wdrożeniu rozwiązań promujących transport rowerowy: montażu stojaków oraz udostępnieniu zamykanych szafek na rzeczy osobiste i natrysków osobom dojeżdżającym do pracy jednośladem. Bardzo dobrze oceniono również dostęp do komunikacji miejskiej, której przystanki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Jest to istotne w kontekście oczekiwań najemców odnośnie atrakcyjności lokalizacji – coraz częściej jest ona definiowana poprzez dostępność komunikacji publicznej. W pobliżu MBP znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacja kolejki miejskiej Warszawa Służewiec.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA