PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawski kompleks biurowy Green Corner ma pierwszego najemcę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sty 2012 10:27

Warszawski kompleks biurowy Green Corner ma pierwszego najemcę

Skanska Property Poland podpisała pierwszą umowę najmu powierzchni biurowej w kompleksie Green Corner, który powstaje w Warszawie przy ulicy Chłodnej. Nowy najemca, Grupa Nordea, zajmie ok. 7000 mkw. w budynku A. Skanska prowadzi szereg rozmów z kolejnymi najemcami.

REKLAMA

- Przy analizie ofert zwracaliśmy uwagę na różne aspekty: korzystną lokalizację, warunki cenowe oraz kwestie dbałości o środowisko. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że wybrany przez nas kompleks Green Corner spełnia nasze kryteria - mówi Tomasz Misiak, wiceprezes zarządu Nordea Bank Polska.

Kluczowe atuty kompleksu Green Corner to lokalizacja w biznesowym centrum stolicy oraz zielone rozwiązania zastosowane przy projektowaniu i budowie biurowca.

- Cieszymy się, że charakter wybranego budynku jest zbieżny z naszymi skandynawskimi korzeniami. Naturalność, ekologia i nowoczesność, jakie oferuje nowa siedziba naszych spółek, pozwoli nam pracować efektywnie - powiedział Sławomir Łopalewski, prezes zarządu Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie.

Green Corner powstaje u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej na warszawskiej Woli, tuż przy ulicy Towarowej i Al. Solidarności oraz w pobliżu dużych węzłów komunikacji miejskiej. Pracownicy firm wynajmujących powierzchnie w Green Corner będą mieli dostęp do sieci linii tramwajowych oraz autobusowych, a w przyszłości będą mogli dojeżdżać do pracy II linią metra.

W kompleksie znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny na 265 miejsc i podziemny parking rowerowy z 40 miejscami oraz prysznicami i szatniami dla rowerzystów. Najemcy będą mieli do dyspozycji również 6 stanowisk zasilania dla aut napędzanych energią elektryczną.

- Bardzo się cieszę, że pierwszym najemcą Green Corner została Grupa Nordea. Podobne podejście do polityki zrównoważonego rozwoju z pewnością pozwoli firmie w pełni wykorzystać zielone rozwiązania, jakie oferuje nasz nowy projekt. Przyniesie to przede wszystkim korzyści dla środowiska naturalnego, ale rezultatem będą również zdecydowanie niższe koszty energii i wody dla najemcy - powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

Zielone rozwiązania zastosowane przez Skanska w Green Corner pozwolą zminimalizować wpływ budynku na środowisko naturalne, ograniczając jednocześnie koszty jego eksploatacji. Obejmą one m.in. system zarządzania budynkiem BMS sterujący wykorzystaniem energii, energooszczędny system oświetlenia, panele fotowoltaiczne używane do produkcji energii elektrycznej, użycie ciepła odzyskiwanego z biur do ogrzewania garażu, a także nowoczesny system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących.

Deweloper zainstaluje również na powierzchniach biurowych najemców system daylight control dostosowujący natężenie oświetlenia do ilości światła dostającego się z zewnątrz. Od wiosny do jesieni budynek zdobić będzie zieleń drzew, które rosną w tym miejscu od lat, a przerwy w pracy będzie można spędzać w obsadzonym zielenią wewnętrznym patio, zaplanowanym jako miejsce odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.

W transakcji pośredniczyła firma Colliers International

Budowa kompleksu rozpoczęła się w lutym 2011 roku, a jego oddanie do użytku planowane jest na czwarty kwartał 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA