PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawskie nieruchomości na targach branżowych w Cannes

  • Autor: PAP
  • 03 mar 2014 13:23

Od 11 do 15 marca Warszawa ma prezentować ofertę na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Stolica chce wystawić na sprzedaż działki znajdujące się m.in. w Śródmieściu, na Bielanach czy Pradze.

REKLAMA

Chodzi o działki znajdujące się na ul. Marymonckiej 8 (1682 mkw.), Sprzecznej 2/4 (2662 mkw.), Emilii Plater 29 i 31 (6463 mkw. i 5026 mkw.), Miodowej 8 (1451 mkw.) oraz Wybrzeżu Kościuszkowskim (o powierzchni 1279 mkw. i 614 mkw.).

- Wizyta w Cannes to nie tylko okazja do pokazania oferty nieruchomości na sprzedaż. To przede wszystkim narzędzie budowania i upowszechniania wizerunku Warszawy jako miasta nowoczesnego, otwartego, w którym warto żyć i pracować - podkreśliła w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że na warszawskim stoisku będzie można zobaczyć, jak znaczące zmiany dokonały się w stolicy w ciągu ostatnich 25 lat.

Jak mówiła, stolicy zależy na nowych inwestorach, a także utrzymaniu tych dotychczasowych, którzy inwestują u nas w mieszkania oraz biura. Przypomniała, że według rankingu firmy doradczej Cushman & Wakefield Warszawa zajmuje piąte miejsce w Europie pod względem inwestycji zagranicznych. Jej zdaniem stolica jest stabilna pod względem ekonomicznym oraz politycznym.

Co roku planowany budżet ze sprzedaży warszawskich nieruchomości wynosi kilkaset milionów złotych. Tegoroczny - jak poinformowała prezydent Warszawy - opiewa na kwotę 300 mln zł. - Na ogół transakcje są realizowane pod koniec roku. Natomiast w ciągu roku inwestorzy zastanawiają się nad różnymi propozycjami. Dlatego przedstawiamy je najpierw w marcu w Cannes, a potem jesienią na targach w Monachium - zaznaczyła.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zwrócił uwagę, że Warszawa ma dużą liczbę nieruchomości w centrum miasta, dobrze skomunikowaną, z dużymi możliwościami rozwoju. - To umożliwia inwestorom prowadzenie projektów o dużym potencjale wizerunkowym. Potencjał niesie też druga linia metra - podkreślił.

- Do Cannes jeździmy po to, by budować wizerunek inwestycyjny stolicy. Staramy się pokazać możliwości inwestycyjne całego warszawskiego rynku. Stąd prywatni inwestorzy jadą z przedsięwzięciami, które są w trakcie realizacji - dodał Olszewski. W tegorocznych targach mają wziąć udział firmy deweloperskie: BBI Development NFI, Black Lion SA, HB Reavis, Ghelamco, Kulczyk Silverstein, Marvipol oraz Echo Investment.

Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała ponadto nowy program rewitalizacji dla Pragi Północ, Południe oraz Targówka. Jak mówiła, ma on m.in. podnieść atrakcyjność gospodarczą miasta.

- Będziemy bardziej koordynowali politykę miejską dla tych trzech dzielnic w zakresie kultury, polityki społecznej, edukacji oraz inwestycji - powiedział Olszewski. Ocenił, że we wrześniu program uda się przedstawić radzie miasta do akceptacji. Wcześniej, bo w czerwcu, mają rozpocząć się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA