PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ważna umowa na wrocławskim rynku biurowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 sie 2016 12:29

Ważna umowa na wrocławskim rynku biurowym Pegaz

Międzynarodowa firma ubezpieczeniowa i reasekuracyjna XL Catlin podpisała umowę najmu powierzchni biurowej w należącym do UBM kompleksie Pegaz we Wrocławiu. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

REKLAMA

W skład kompleksu Pegaz wchodzą dwa budynki o pięciu kondygnacjach, oferujące 21 tys. mkw. powierzchni na wynajem oraz 360 miejsc parkingowych w samym sercu Wrocławia. 

Firma XL Catlin oferuje ubezpieczenia majątkowe, od odpowiedzialności cywilnej i zawodowej oraz produkty specjalistyczne podmiotom z sektora przemysłowego, handlowego i usług profesjonalnych, towarzystwom ubezpieczeniowym oraz innym przedsiębiorstwom na całym świecie. XL Catlin zajmie dwa piętra w budynku A, o łącznej powierzchni 5,75 tys. mkw. To pierwsza tak duża transakcja w kompleksie Pegaz.

Wrocławski zespół firmy XL Catlin zapewnia wsparcie nie tylko w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji, lecz także księgowości, finansów, kadr i usług informatycznych. W imieniu najemcy w transakcji pośredniczyła firma Cushman & Wakefield.

– Obok Warszawy i Krakowa to Wrocław jest miastem z największymi perspektywami rozwoju. Niski wskaźnik pustostanów oraz stale rosnące zapotrzebowanie na nowe powierzchnie powodują, że Pegaz na pewno nie będzie naszym ostatnim projektem w stolicy Dolnego Śląska – mówi Jakub Mirosławski, dyrektor Marketingu i Leasingu w UBM Polska.

– Pegaz to świetnie zlokalizowany projekt, który spełni oczekiwania zarówno klientów z branży BPO czy R&D, jak i start-upów. Cieszymy się, że firma XL Catlin wkrótce dołączy do grona najemców – dodaje Mirosławski.

W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która odpowiada także za wsparcie techniczne oraz zarządzanie projektem w imieniu najemcy.

– Proces poszukiwania nowej siedziby dla XL Catlin okazał się bardzo ciekawym wyzwaniem dla naszego zespołu. Udało się spełnić potrzeby biznesowe najemcy oraz umożliwić stworzenie wyjątkowego środowiska pracy, m.in. dzięki elastyczności dewelopera projektu Pegaz . Cieszymy się, że jest to kolejny projekt we Wrocławiu, w którym kompleksowo wspieramy klienta, osiągając tym samym wyjątkowe rezultaty w zakresie kosztów, jakości oraz elastyczności rozwiązań biurowych – mówi Krzysztof Misiak, partner, dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w Cushman & Wakefield. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA