PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ważny etap w realizacji biurowca spółki Ekolan

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 cze 2012 22:42

Akt erekcyjny pod budowę biurowca Good Point 761 w Sopocie został uroczyście wmurowany 25 czerwca 2012 roku. Jak informowaliśmy wcześniej, inwestorem obiektu jest firma Ekolan.

REKLAMA

Wcześniej konieczna była rozbiórka zdewastowanej dwupiętrowej kamienicy. Budynek z 1899 roku, zaprojektowany został przez Carla Kupperschmitta, jednego z architektów uzdrowiska.

- Kamienicę trzeba było rozebrać, ponieważ była w fatalnym stanie technicznym i nie nadawała się do remontu. Trzeba ją zrekonstruować od podstaw, zgodnie z oryginalnymi projektami - mówił Janusz Sobczyk, konserwator zabytków.

Po rekonstrukcji od strony Alei Niepodległości znów widoczna będzie fasada kamienicy o charakterystycznym dekoracyjnym zwieńczeniu dachu. Prace pod nadzorem konserwatora zabytków będą trwać równolegle z budową współczesnej części inwestycji.

Drugie skrzydło biurowca stanie w głębi. Jego bryła zostanie wykończona grafitową okładziną. Nad projektem pracował zespół PROCONCEPT pod kierunkiem Marcina Kaniewskiego. Ci sami architekci są autorami koncepcji nowego dworca kolejowego w Sopocie.

Zgodnie z miejskimi planami teren rozciągający się wzdłuż Alei Niepodległości, w pasie pomiędzy ulicą a torami kolejowymi, ma się w najbliższych latach przeobrażać w strefę administracji i biznesu.

- Cieszymy się, mogąc uczestniczyć w transformacji tej części miasta. Chcemy, żeby Good Point 761 był modelowym przykładem łączenia tradycji, z której Sopot jest dumny, z odpowiedzą na współczesne potrzeby biznesu - mówi Julia Łaszkiewicz z zarządu Ekolanu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA