PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Więcej powierzchni biurowej w Kielcach

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2012 09:04

Kielecki Park Technologiczny - nowoczesną instytucję, która ma wspierać rozwój przedsiębiorczości - otwarto oficjalnie w czwartek. Inwestycja kosztowała 85 mln zł.

REKLAMA

Kielecki Park Technologiczny  tworzy Inkubator Technologiczny i Centrum Technologiczne.

Centrum Technologiczne - obiekt dla krajowych i zagranicznych inwestorów bądź firm wychodzących z inkubatora - składa się z budynku biurowo-laboratoryjnego o powierzchni 4,2 tys. mkw. i hali produkcyjnej o powierzchni 6,5 tys. mkw. Działalność mają tam prowadzić przedsiębiorstwa, które stawiają na innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii produkcji i usług.

Jak poinformował dyrektor parku Szymon Mazurkiewicz, pierwszy do centrum wprowadzi się włoski przedsiębiorca, który ma zainwestować w Kielcach 12 mln zł. Dodał, że w nowej firmie - z branży maszynowej - znajdzie zatrudnienie ponad 150 osób. W najbliższych dniach podobne umowy będą podpisane z kolejnymi inwestorami wyłonionymi w przetargu - zapowiedział.

Wiceminister nauki Jacek Guliński powiedział, że "park powinien stać się łącznikiem pomiędzy kielecką nauką a biznesem". Dodał, że to szansa na rozwój Kielc i regionu.

Natomiast prezydent Kielc Wojciech Lubawski mówił, że Kielecki Park Technologiczny będzie tworzyć miejsca pracy, "bo takie są doświadczenia tego typu instytucji na świecie".

Kilkadziesiąt firm działających od roku w Inkubatorze Technologicznym (o pow. 4,6 tys. mkw.) zostało objętych kompleksowym programem wsparcia na każdym etapie ich rozwoju - od idei do samodzielnej ekspansji rynkowej. Korzystają z preferencyjnych stawek m.in. za wynajem.

KPT powstał w latach 2010-2012. 60 mln zł na jego budowę pochodziło z unijnego Programu Rozwój Polski Wschodniej, pozostała kwota - z budżetu Kielc. Oprócz infrastruktury park posiada 10 ha gruntów, które w przyszłości zamierza rozparcelować na działki i sprzedawać pod działalność gospodarczą. Teren KPT jest włączony do SSE "Starachowice".

Otwarcie Kieleckiego Parku Technologicznego odbyło się w ramach XXIII Konferencji Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Dyskutowano na temat: "Inteligentna specjalizacja - rola ośrodków innowacji i przedsiębiorczości".

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA