PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Więcej powierzchni biurowej w Kielcach

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2012 09:04

Kielecki Park Technologiczny - nowoczesną instytucję, która ma wspierać rozwój przedsiębiorczości - otwarto oficjalnie w czwartek. Inwestycja kosztowała 85 mln zł.

REKLAMA

Kielecki Park Technologiczny  tworzy Inkubator Technologiczny i Centrum Technologiczne.

Centrum Technologiczne - obiekt dla krajowych i zagranicznych inwestorów bądź firm wychodzących z inkubatora - składa się z budynku biurowo-laboratoryjnego o powierzchni 4,2 tys. mkw. i hali produkcyjnej o powierzchni 6,5 tys. mkw. Działalność mają tam prowadzić przedsiębiorstwa, które stawiają na innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii produkcji i usług.

Jak poinformował dyrektor parku Szymon Mazurkiewicz, pierwszy do centrum wprowadzi się włoski przedsiębiorca, który ma zainwestować w Kielcach 12 mln zł. Dodał, że w nowej firmie - z branży maszynowej - znajdzie zatrudnienie ponad 150 osób. W najbliższych dniach podobne umowy będą podpisane z kolejnymi inwestorami wyłonionymi w przetargu - zapowiedział.

Wiceminister nauki Jacek Guliński powiedział, że "park powinien stać się łącznikiem pomiędzy kielecką nauką a biznesem". Dodał, że to szansa na rozwój Kielc i regionu.

Natomiast prezydent Kielc Wojciech Lubawski mówił, że Kielecki Park Technologiczny będzie tworzyć miejsca pracy, "bo takie są doświadczenia tego typu instytucji na świecie".

Kilkadziesiąt firm działających od roku w Inkubatorze Technologicznym (o pow. 4,6 tys. mkw.) zostało objętych kompleksowym programem wsparcia na każdym etapie ich rozwoju - od idei do samodzielnej ekspansji rynkowej. Korzystają z preferencyjnych stawek m.in. za wynajem.

KPT powstał w latach 2010-2012. 60 mln zł na jego budowę pochodziło z unijnego Programu Rozwój Polski Wschodniej, pozostała kwota - z budżetu Kielc. Oprócz infrastruktury park posiada 10 ha gruntów, które w przyszłości zamierza rozparcelować na działki i sprzedawać pod działalność gospodarczą. Teren KPT jest włączony do SSE "Starachowice".

Otwarcie Kieleckiego Parku Technologicznego odbyło się w ramach XXIII Konferencji Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Dyskutowano na temat: "Inteligentna specjalizacja - rola ośrodków innowacji i przedsiębiorczości".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA