PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielka transakcja Echo stała się faktem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 cze 2016 14:16

Wielka transakcja Echo stała się faktem A4 Business Park

Po spełnieniu wszystkich warunków przewidzianych w umowie, firma Redefine Properties kupiła udziały w spółce Echo Prime Properties. Oznacza to formalną finalizację największej transakcji w historii polskiego rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Jest to finalizacja umowy zawartej 1 marca br. między Echo Investment a Redefine, której wejście w życie było uzależnione od zgody Komisji Europejskiej.

Spółka z udziałem Redefine i Echo Investment będzie miała formułę zbliżoną do funduszu typu REIT. Zgodnie z umową będzie też miała w ciągu trzech najbliższych lat prawo złożenia pierwszej oferty zakupu części obiektów biurowych, bądź handlowych obecnie budowanych lub projektowanych przez Echo Investment. Zakładając nabycie wspomnianych aktywów, wartość portfela EPP wzrośnie do ponad 1,7 mld euro. Celem strategicznym firmy jest dalsze rozszerzanie portfela o atrakcyjne aktywa komercyjne.

- Rozpoczęcie długoterminowej współpracy z takim partnerem, jak Redefine, to nie tylko potwierdzenie potencjału Echo Investment, ale także solidna baza do umacniania naszej pozycji w kraju i budowania ekspansji za granicą – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment.

Transakcja oznacza, że Redefine nabyło 54,8 proc. udziałów w Echo Prime Properties za łączną kwotę 124,8 mln euro. Jak podaje Echo, powyższa kwota zostanie pomniejszona o dług netto. Jednocześnie Redefine obejmie prawie 195 mln nowych udziałów w EPP za łączną kwotę 260,7 mln euro. 

Echo podpisało również kilka innych umów. Chodzi m.in. o umowy doradcze, dotyczące prawa pierwszej oferty względem innych projektów inwestycyjnych Echo, umowy o zarządzanie procesem deweloperskim czy rozbudowy Galaxy i Outlet Park.

W transakcji Echo Investment doradzały: JLL i bank UBS odpowiedzialne za doradztwo transakcyjne, Weil, Gotshal & Manges za doradztwo prawne, EY za podatkowe, Linklaters, Gleeds, Hill i WSP za vendor due diligence, a CBRE dokonało wyceny aktywów Echo na potrzeby transakcji.

Doradcami funduszu Redefine byli: Java Capital, Savills oraz kancelarie prawne Pinsent Masons; Cliffe Dekker Hofmeyr oraz Kochański Zięba & Partners.

Przypomnijmy, pod koniec lutego spółka Echo Investment podpisała umowę sprzedaży 75 proc. udziałów w portfelu nieruchomościowym. Nabywcą jest południowoafrykański fundusz inwestycyjny Redefine Properties. Łączna wartość transakcji to prawie 1,2 mld euro.

W portfelu znajdują się następujące nieruchomości: A4 Business Park w Katowicach (etap I oraz II), Astra Park w Kielcach, Malta Office Park w Poznaniu, Oxygen w Szczecinie, Park Rozwoju w Warszawie (etap I oraz II), West Gate we Wrocławiu, Amber w Kaliszu, Galaxy w Szczecinie, Galeria Echo w Kielcach, Galeria Olimpia w Bełchatowie, Outlet Park Szczecin w Szczecinie, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, Centrum Handlowe Echo w Przemyślu, Galeria Sudecka w Jeleniej Górze, Galeria Veneda w Łomży, Centrum Handlowe Echo w Bełchatowie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA